Aarti Singh’den Mohit Malhotra’ya, aktörler Navratri fast food kutusu sırlarını açıklıyor

şermin

Member
Navratri’nin canlı ve neşeli dokuz günü başlarken herkesin aklında leziz lezzetler ve bayram yemekleri var. Pek çok kişi bu dokuz hayırlı günde oruç tutarken, ünlülerin sette çalışırken enerji seviyelerini korumalarını sağlamak ve oruç günlerinde diyet kısıtlamalarına uymak için ekstra çaba harcaması gerekiyor. Navratri beslenme çantalarının neyle ilgili olduğunu bize anlatan bazı aktörlerle konuşuyoruz:

Aarti Singh’den Mohit Malhotra’ya, Navratri ünlülerle dolu öğle yemeği kutusu
Deepika Singh

Genellikle dokuz gün oruç tutuyorum ve bu vücudum için oldukça detoks etkisi yaratıyor. Ancak Diwali’den önce gelen bu Navratri’de çoğunlukla etkinliklere, temelde dandiya gecelerine ev sahipliği yapıyorum. Her gün programım aynı olmadığından iki oruç tutuyorum. İş günümde sağlık sorunlarım olduğu için oruç tutmaktan kaçınıyorum. Ama yediğimde meetha dahi, meyve ve haşlanmış patates yiyorum. Başlangıçta çalışırken oruç tutmak kolaydı ama son zamanlarda düşük tansiyonla ilgili sorunlar yaşıyorum, bu yüzden bundan kaçınmaya çalışıyorum.

Pavitraa Puniya

Navratri sırasında oruç tutuyorum. Dokuz gecem ve günüm Mata Durga’m Shakti’ye adandı. Bütün gün yemek yemek oruç değildir. Daha çok yemeğin tadına bakmakla ilgili. Navratri sırasında oruç tutarken bir iş günüm olsa bile, tüm gün meyve ve kuru meyve yemek yerine kendimi dokuz gün boyunca tamamen adadım ve bir bardak süt içerim. Çalışırken oruç tutmayı hiç zor bulmuyorum. Her nasılsa beni asla yormayan güçlendirici bir güç var.

Karanvir Bohra

Bu sene 9 gün oruç tutacağım. Kendimi tamamen Maata’ya adadım ve ona gerçekten inanıyorum çünkü o yalnızca Maata hain’den (üç kızı) bir adam. Çalışırken oruç tutmak zor olacak ama Sanatan Dharm aap sirf anaaj nahi khaa sakte’de meyve yiyebilir ve su içebilirsiniz, bu yüzden buna kesinlikle uyacağım. Çoğunlukla meyve yiyeceğim ve günü akşam yemeğinin son öğününde tüm vrat lezzetleriyle sonlandıracağım.

Mohit Malhotra

Her Navratri için bir çift tutmamız gerektiği için ilk ve son günde oruç tutuyorum. Çoğunlukla sadece meyve yerim, bu yüzden harika bir detoks süreci. Ama aynı zamanda bu “kuttu ke aatta ke pakode”yi de seviyorum ve annem burada olduğunda bunu da yiyebilirim. Çalışmak pek de zor değil çünkü zihninizi buna göre koşullandırmanız gerekiyor. Bazen yoğun sahneleriniz olduğunda ve çok fazla enerji tükettiğinizde su, enerjinin yeniden kazanılmasına yardımcı olur. Her zaman kendime bunun sadece bir gün daha olduğunu söylüyorum.

Aarti Singh

9 gün oruç tutuyorum. Navratra beslenme çantamda izin verilen tüm fast food yiyecekleri bulunmaktadır. Lockey, Potato, Paneer, Sabutdaana Khichdi ve Kuttu Atte Ki Roti’yi içerir. İşle birlikte oruç tutmayı da idare etmek kesinlikle o kadar da zor değil çünkü eğer canınız isterse ve agar aapko shraddha hai kisi cheez ki ve agar aap maante ho, toh vo easy ho jaata hai. İçten gelmeli ve hiçbir şey zor değil diye düşünüyorum.

Aniruddh Dave

Çoğu zaman Ashtmi ve Naumi’yi en baştan oruç tutmayı tercih ederim. İşyerinde işler biraz zorlaşıyor ama özveri ve bağlılık varsa hiçbir şey imkansız değildir. Oruç, vücudumuzu tamamen arındırdığı için sağlığımız açısından da oldukça faydalıdır. Çalışırken oruç tutmayı çok yorucu bulmuyorum çünkü çok sevdiğim Kuttu Ki Roti gibi çok güzel yemekler yiyebiliyorsunuz. Yemek tutkunu biri olduğum için orucumda mutlaka Sabutdaana Khichdi ve Rajgira Halwa yerim.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!