Amar Upadhyay: TV izlemek bana deney yapma şansı veriyor ama belli bir sınır var

şermin

Member
Aktör Amar Upadhyay, devam eden günlük pembe dizisini yapmak da dahil olmak üzere diğer yolları takip etmekle meşgul olsa da, oyunculuk, büyük ekran da dahil olmak üzere ilk aşkı olmaya devam ediyor.

Aktör Amar Upadhyay en çok Kyunkii Saas Bhi Kabhi Thi’de Mihir Virani rolüyle tanınır.

“Televizyon bana deney yapmam için alan veriyor ama bir sınırı var,” diye devam ediyor. “Çünkü televizyonun belirli bir izleyici kitlesi var ve her şeyi yapıp birkaç günde bir onlara farklı bir şey vermeye çalışırsanız, bundan hoşlanmayabilirler. Yayıncı bile denemekten ve slotu kaybetmekten korkuyor. Seyirci belirli duygu türlerinden hoşlanıyorsa, çok şey denemenin riskli olabileceğine inanıyorlar.”

Ama bu bir sanatçı için yorucu oluyor. “İş yerinde motivasyonumu korumak için oynadığım karakterlerle deneyler yapmak önemlidir ve filmler tam da bunu yapmama izin veriyor. Aslında, filmde çalışma dürtüsü tam da sinemanın benim için iyi, ilginç ve çeşitli olmasından kaynaklanıyor. “Televizyona her zaman minnettar kalacak olsam da, şimdi iyi filmlerde deneme ve çalışma zamanı olduğuna inanıyorum.”

Upadhyay, Kino’nun korkusuz ve risk alan biri olduğuna dikkat çekiyor. Olağanüstü fikirleri olan ve gişede harikalar yaratan projelerden örnekler veriyor ve ekliyor: “Böyle bir film hayal edebiliyor musunuz? Tuvalet … Ek Prem Katha veya Padman, sanitasyonun Bollywood’da çalışması gerektiği kadar tuhaf bir konuyla. 25 yıl önce böyle bir filmi hayal edebileceğinizi sanmıyorum. Bu, endüstrinin ne kadar maceracı olduğunun mükemmel bir örneğidir. İşte bu yüzden benim gibi aktörler dışarı çıkıp kendime meydan okumak istiyor. Başkalarına ne yapabileceğimi kanıtlamakla ilgili değil, içimdeki sanatçıyı tatmin eden işler yapmakla ilgili. Ne de olsa biz oyuncular, günün sonunda yaratıcı bir şekilde tatmin olmak istiyoruz.”

En son çizgi roman rolünde görülen Upadhyay Bhool Bhulaiyya 2 (2022), bu sinema çağında hayatta olduğu ve en iyi senaryolardan bazılarında çalıştığı için şanslı. “Sonrasında Bhool Bhulaiyya 2, pek çok insan bana senden daha fazla sahne olması gerektiğini söyledi. İşimi beğendiler. Ve bu karakteri oynamaktan keyif aldım. Benim için yeni bir soluktu” diye özetliyor.