Anjum Fakih ilk umresinde: Anneme verdiğim sözü yerine getirmek istedim

şermin

Member
Oyuncu Anjum Fakih geçtiğimiz günlerde annesiyle birlikte kutsal şehirler Mekke ve Medine'ye hac ziyaretinde ilk umresini gerçekleştirdi. “Anneme iki yıl önce onu umreye götüreceğime dair söz vermiştim. Daha önceki işlerim nedeniyle bunu yapamadım. Bu yıl nihayet sözümü yerine getirdim. Bu benim ve annemin ilk umresidir ve kutsal şehirler Mekke ve Medine'ye yaptığımız ilk hac ziyaretimizdir” diyor Fakih.

encüm fakih umre

Hac yolculuğu sırasında Fakih'in annesi, kızına ilham veren bir nezaket ve cömertlik örneğiydi. “Annemin yaptığı en iyi davranış, Medine Mescid-i Haram'da dağıtılmak üzere Khajoor olarak bilinen hurma satın almaktı. Mekke ve Medine'deki yolculuğu sırasında ihtiyaç sahiplerine para bağışladı. Onun bu özverili davranışı kendi hayatıma dahil etmek istediğim bir şey” dedi 34 yaşındaki oyuncu.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Kundali Bhagya oyuncusu hac yolculuğunun dönüştürücü deneyimini hatırlatıyor ve inanç ve birlik hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor. “Mekke ve Medine'ye yapılan hac, inancımı ve hayata bakış açımı derinden değiştirdi” diyor ve ekliyor: “Milyonlarca inananın birliğini deneyimlemek, eski ritüellere katılmak ve derin manevi varlığı hissetmek inanılmaz derecede alçakgönüllüydü.”

Fakih, farklı kökenden gelen insanların ibadette karşılaşmasından ilham alarak hoşgörü, şefkat ve birliğin önemine de vurgu yapıyor. “Aynı zamanda bende derin bir şükran duygusu uyandırdı ve amaçlı ve doğru bir hayat yaşamaya yönelik yenilenmiş bir bağlılık uyandırdı.”

Hacı adaylarına tavsiyelerde bulunan Fakih, “Eğer birisi ilk umresini planlıyorsa, kutsal yolculuğunu saygın bir tur ve seyahat şirketi aracılığıyla organize etmesini şiddetle tavsiye ederim” diyor ve şöyle devam ediyor: “Bunu sağlamak için fiziksel hazırlık yapılması gerekiyor. Örneğin. B. Daha önce eğitim almış olmanız önerilir. Umreyi şevk ve şevkle gerçekleştirecek enerjiye sahipsiniz.”

Kabe'yi gördüğü hayranlık uyandıran anı anımsatan oyuncu, yaşadığı bunaltıcı deneyimi şöyle anlatıyor: “Gözlerini Kabe'ye dikip dua edersen mutlaka kabul olacağı söyleniyor.” gözlerimde yaşlar vardı; çok büyük bir deneyimdi. Aynı yerde duran milyonlarca müminin asırlık tarihiyle, inancıyla ve ortak dualarıyla derin bir bağ duygusu var.”