Anneler Günü 2024: Disha Parmar'dan Rubina Dilaik'e kadar yeni ünlü anneler, annelerine karşı bakış açılarının değişmesinden bahsediyor

şermin

Member
Ne zaman yanlış bir şey yapsanız ya da annenizi dinlemeseniz, kendinize şunu hatırlatın; o da size şöyle diyecektir: “Anne olduğunda anlayacaksın ya da kendi çocuğun olana kadar bekleyeceksin.” Bu yeni ünlü anneler, anneliği benimsediklerinden beri durum değişti ve artık kendi annelerinin büyürken söyledikleriyle bağlantı kurabildiklerini itiraf ediyorlar. Bu Anneler Günü'nde, yeni doğan bebekleriyle yeni anılar biriktirirken, annelerini anan bu yeni annelerle konuşuyoruz. Kendileri de anne olduktan sonra annelerine bakış açılarının değiştiğini anlatıyorlar bize:

Disha Parmar ve Rubina Dilaik Anneler Günü'nde
Rubina Dilaik – Shakuntla Dilaik

Aktris Rubina Dilaik, Kasım 2023'te ikiz kızları Jeeva ve Edhaa'yı doğurdu ve annesi Shakuntla'ya bakış açısının o zamandan beri 180 derece değiştiğini paylaşıyor. “Annem her zaman şöyle derdi: 'Maa banne ke baad, bacche ke saath fikr hamesh reh jaati hai' ve şimdi bunun gerçekte ne anlama geldiğini anlayabiliyorum. İşteyken sürekli kızlarımı düşünüyorum ve onların iyi yemek yiyip yemediklerinden, bezlerinin değişip değişmediğinden ve daha birçok endişeden endişeleniyorum. Şimdi annemin kızlarıma bu özverili sevgiyle baktığını gördükçe ona olan sevgimin ve saygımın derinliği katlanarak arttı. Her gün ondan çok şey öğreniyorum” diyor Dilaik.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!
Disha Parmar-Geeta Parmar

Aktris Disha Parmar, Eylül 2023'te Navya adında bir kız çocuğu olan ilk çocuğunu doğurdu ve konu stresle ve bebeklerle aynı anda başa çıkmak olduğunda annesi Geeta ile nasıl ilişki kurabileceğini anlatıyor. “Ben de anne olduktan sonra anneme ne kadar daha fazla saygı duymaya ve onu sevmeye başladığımı anlatamam bile. Bakış açısı tamamen değişiyor. Hayatımdaki önemli bir olaydan bir veya iki gün önce onun özellikle endişelendiğini, ben ise çok sinirlendiğimi hatırlıyorum. Ama şimdi, Navya şu anda çok küçük olmasına rağmen aşı zamanı geldiğinde asıl randevuya günler kala strese giriyorum ve kalbim daha hızlı atıyor çünkü onun ısırılacağını ve ağlayacağını biliyorum. Artık annemi daha çok hissediyorum” diyen oyuncu, annelerden genel olarak süper kahramanlar olarak söz ediyor.

“Şimdi bile Navya'ya çok iyi bakıyor. Beni ve kardeşimi dadı olmadan büyüttü ve bizim nesil, dadıya ve tüm yardımlara rağmen hala işleri idare etmekte zorlanıyor. Aslında annem öğretmendi, dolayısıyla bizi büyütürken de o çalıştı. Bizim için ne yaptığını anlayabiliyorum” diyor Disha.

Pankhuri Awasthy Rode – Arti Awasthy

Eylül 2023'te ikizlere sahip olan oyuncu Pankhuri Awasthy Rode için, anneliği benimsediğinden beri annesi Arti'ye olan bağımlılığı önemli ölçüde arttı ve bu onun fark ettiği yeni bir bakış açısı değişikliği. “Bir şey olduğunda annemden yardım isteme eğilimindeyim, özellikle de benim durumumda, iki bebeğim olduğu için daha da fazla. Söylemeye gerek yok, hem hamileliğim sırasında hem de sonrasında en büyük desteğim annemdi” diye anımsıyor oyuncu, gelişim yıllarını.

“Gençken, 'Annem neden bana her konuda yardım etmek istiyor, her şeyi kendi başıma yapabiliyorum' diye düşündüm!” Ama anne olduğundan beri bu tamamen değişti. Her konuda bana rehberlik etmesi ve güvenebileceğim biri olması konusunda anneme çok güveniyorum. Sorumluluğu üstlendi ve onun aayi hai'ye değdiğini hissettiğimde çok duygusal oluyorum. Ev işi yaptığı ve aynı zamanda bebeklerime baktığı için onu övüyorum. Kolay değil,” diye ekledi Pankhuri.

Sana Khan-Saeeda

Sana Khan, annesi Saeeda ile birlikte

Sana Khan, annesi Saeeda ile birlikte

Eski aktris Sana Khan, Temmuz 2023'te bir erkek bebek dünyaya getirdi ve dinlenme ve çalışma açısından hayatının nasıl değiştiğini itiraf ediyor ve bu farkındalığın, kendi annesi Saeeda'yı daha da çok takdir etmesini sağladığını itiraf ediyor. “Bebekle hayat çok zorlu oluyor. Yarım saatlik beslenmeden onunla uyanıp uyumaya kadar bu tamamen yeni bir duygu. Eskiden sabah 11'de kalkardım ama şimdi saat 6:30 oldu ve bütün gün uyanık oluyorum. Kelimenin tam anlamıyla tüm yaşam tarzımı ve rutinimi değiştirdim. Annem her zaman şöyle derdi: “Jab khud maa banoge tab pata lagega, abhi toh bhukamp bhi aa jaaye toh bhi nahi uthti”! Artık onun o zamanlar söylediklerini anlayabiliyorum, çünkü oğlum uyurken bile, ağlamadığından emin olmak için aniden uyanıyordum. Sana, “Annenin bebek doğduktan sonra rahatlamak ve gevşemek istemesi fikri kesinlikle değişti” diyor.

Ayrıca şunu okuyun: Anneler Günü Özel| Raveena Tandon'un annesi Veena: Çocuklarımla filmlerden ve partilerden her zaman uzak durdum

Sugganddha Mishra – Savita Mishra

Komedyen Sugganddha Mishra geçen yıl Aralık ayında bir kız çocuğu dünyaya getirdi ve bunca yıldır yaptığı her şey için annesi Savita'ya teşekkür etmeden duramıyor. “Anne olduktan sonra annemi sevdim. Benim için çok şey yaptı ve çok fedakarlık yaptı. Artık benim için her şey açık. Bakış açımdaki değişiklik daha çok “mumma ne kuch kaha hi nahi, jitna unhone kia hai” ile ilgiliydi. Kabhi nahi jataaya'yı unhone. Yaptığı söylenmemiş şeylerin (kendi uykusu, yemeği, işi, önceliklerini unutması) hepsini benim için yaptığına dair hiçbir fikrim yoktu. Ve artık anne olduğum için neredeyse tüm bunları yapıyorum, böylece artık kendimi onunla özdeşleştirebiliyorum. Eğer siz de bu kadar acı çekiyorsanız, bebeği beslediğinizden ve baktığınızdan emin olun. Sugandhaa, “Yeh choti choti cheezon ka kisi ko idrak nahi hota jab tak woh khud mom na ban jaayen” diyor.