Anup Soni doğum gününde ‘Dadisa’ Surekha Sikri’yi anıyor: O bir efsaneydi

şermin

Member
Televizyon dizilerindeki rolleriyle tanınan merhum aktris Surekha Sikri Balika Vadhu ve gibi filmler Badhai Ho (2018), anne (1994) ve çocuk gelin (2008) artık aramızda olmayabilir ama bıraktığı miras, hayranlarının ve rol arkadaşlarının zihninde her zaman taze kalacaktır. Balika Vadhu’dan ekrandaki oğlu aktör Anup Soni, doğum gününde onunla hem sette hem de set dışında geçirdiği değerli anları hatırlıyor.

Balika Vadhu’nun Anup Soni, Surekha Sikri ve Smita Bansal ile birlikte çekilmiş bir fotoğrafı.

Aynı enstitüde okumanın ortak paydasını paylaşan Soni, “Aynı enstitüden, Ulusal Drama Okulu’ndan geliyorduk ve o benden çok daha büyüktü. NSD’nin bir öğrencisi olarak Surekha Sikri bizim için bir efsaneydi. O bir tiyatro patronuydu. Aklımızda onun bir görüntüsü vardı ama biz okurken Delhi’de olmadığı için nasıl davrandığını hiç görmedik.”

48 yaşındaki oyuncu, ikili günlük dizide birlikte çalışırken, Sikri’nin ekranda çalışırken hayatında zaten farklı bir aşamada olduğunu vurguluyor. “Onunla çok yakın çalıştım. Balika Vadhu neredeyse 5-6 yıldır. Günlük bir pembe dizi çekmek, her gün gidip aynı karakteri oynadığınız bir ofis rutini gibidir. Ama beni etkileyen bir şey, katılım düzeyinin, sahnelerine günlük olarak hazırlanmasını sağlayacak şekilde olmasıydı. Cümlelerini çok titizlikle okur ve düzeltirdi” diye ekliyor.

Sikri, dizide çocuk evliliklerinden bahseden katı Dadisa karakterini canlandırsa da Soni, gerçek hayatta tam olarak aynı olmadığını ve hatta zaman zaman çok sevimli numaralar yaptığını paylaşıyor. “Küçük sevimli şeyler yapardı ama işi konusunda çok seçici olduğu için sette insanlar ondan korkardı. içimizde çocuklar vardı Balika Vadhu bizimleydi ve çok iyiydi,” diye hatırlıyor.

Eskiden birbirlerinin evlerinin yakınında yaşarlardı ve Soni onları sık sık ziyaret ederdi. Tecrit sırasında bile, onu kontrol etmeye ve iletişimde kalmaya devam etti. Oyuncu, doğum gününde onunla yaptığı entelektüel tartışmaları şöyle anlatıyor: “Kardeşimi oynayan Satyajit Sharma da NSD’den. Satyajit, ben ve Surekha ji daha önce aynı enstitüden geldiğimiz için eski anılar hakkında konuştuk. Ayrıca bizimle entelektüel tartışmalar yaptı ve iyi okuyan ve anlayışlı bir insandı. Onunla konuşmak iyi hissettirdi.”