Barney Stinson Bob Barker’ın babası olduğunu düşündüğünde

şermin

Member
Amerikan tüketiciliğini somutlaştıran The Price is Right programının sunucusu Bob Barker, 26 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Eski nesiller onu TV şovu avatarından tanırken, yeni nesil onu anında “Barney Stinsons” olarak tanıdı. Baba”. Ta ki Barney Stinson gerçek babasını bulana kadar.

Barney Stinson ve Bob Barker (IMDB)
How I Met Your Mother ile ilgili spoiler ileride.

THikayeye göre Barney Stinson (unutulmaz bir şekilde Neil Patrick Harris tarafından canlandırılmıştır) babasıyla hiç tanışmamış bekar bir çocuktu. Daha sonra televizyonda çapkınlığa dönüşen kaygısız çocuk, annesine babasını sorduğunda yalan söylüyordu. Loretta (Barney’nin annesi) bıkmıştır ve televizyonu işaret ederek babasının Bob Barker olduğunu söyler.

Bu bilgi Barney Stinson’a The Price is Right’ı eğitmesi ve devam etmesi için ilham veriyor. Gösterinin 2. sezonunda Barney, tüm ödülleri kazandığı “The Price of Right” filminde göründü ve Bob Barker’a oğlu olduğunu söylemek üzereydi ve bundan vazgeçti.

Daha sonra Barney ve ekibi, Sam Gibbs adlı bir papazın James’in (Barney’nin eşcinsel siyah üvey kardeşi) babası olduğunu keşfeder ve bu da Barney’i yarı siyah olduğuna ikna eder. Sonunda Loretta, Barney’e Sam’in babası olmadığını söyler.

Barney, amcası olduğuna inandığı gerçek babası Jerome Whittaker’la tanıştığında terk edilme sorununu aşacaktı. Met Müzesi dokuz yaşındaki Barney’nin dev mavi balinanın iskeletini ezdiğini keşfettiğinde kazara öğrenir.

Marshall’ın babasının ölümünden sonra Barney, biyolojik babasıyla yüzleşmeye hazırdır, ancak kendisi gibi viski içen bir çapkın değil, banliyöde yaşayan bir baba olduğu için derin hayal kırıklığına uğrar. Daha sonraki sezonlarda, Jerome’u annesiyle tekrar bir araya getirmeye bile çalışır, ancak annesinin James’in babası Sam Gibbs ile birlikte döndüğünü öğrenir.

Bob Barker Kimdi?

Yarım asırdan fazla bir süredir “Truth or Consequences” ve “The Price Is Right” programlarının sunucusu olarak adını duyuran inatçı, şık görünüşlü yarışma sunucusu Bob Barker hayatını kaybetti. 99 yaşındaydı.

Barker, 1956’da yapımcı Ralph Edwards’ın onu, izleyicilerin cevap vermedikleri takdirde çılgın numaralar – “sonuç” – yapmalarını gerektiren bir yarışma programı olan “Truth or Consequences”ın yeni sunucusu olarak seçmelere davet ettiğinde radyoda çalışıyordu. bir soru – her zaman kimsenin cevaplamak zorunda kalmaması gereken bir bilmecenin aptalca can alıcı noktası olan “gerçek”. (S: Bir göz diğerine ne dedi? C: Altımızda bir şeyler kokuyor.)

1996 yılında Associated Press’e verdiği bir röportajda Barker, işe alındığı haberini aldığını hatırladı: “Tam olarak nerede olduğumu biliyorum, tam olarak nasıl hissettiğimi biliyorum: Telefonu kapattım ve karıma ‘Dorothy Jo, ben aldım’ dedim. BT!'”

Barker, birkaç yılı ortak versiyon da dahil olmak üzere 18 yıl boyunca “Truth or Consequences”ta kaldı.

Bu arada, 1972’de CBS’de “The Price Is Right”ın yeniden canlandırılmış bir versiyonunu sundu. (1950’lerde ve 1960’larda asıl sunucu Bill Cullen’dı.) Televizyondaki en uzun soluklu yarışma programı ve son yayın olacaktı.Televizyonun ilk günlerinde düzinelerce vardı.

Gümüş saçlı, sürekli bronzlaşan Barker, 90’ların ortasındaki prime time televizyon retrospektifinde “Sizin hizmetinizde yaşlandım” diye şaka yapıyordu.

Bir TV yıldızı olarak Barker, eski tarzın dokunuşunu korudu; örneğin onun için kablosuz mikrofon yoktu. Mikrofonun kendisi gibi mikrofon kablosu da serbestçe hareket ettirildiğinde ve ayarlandığında destek görevi görüyordu.

Kariyerinin uzun ömürlü olmasının memnuniyetinin sonucu olduğunu söyledi. “Bu tür bir gösteri yapma fırsatım oldu ve bundan keyif aldığımı fark ettim… insanlar gerçekten keyif aldıkları bir şeyi yapıyorlar ve bunu çok küçükken yapmaya başladılar, ben.” durdurmak istiyorum.”

Barker ayrıca 20 yıl boyunca Miss USA yarışmasına ve Miss Universe yarışmasına ev sahipliği yaptı. İzleyicileri her gün “evcil hayvanlarını kısırlaştırmaya” teşvik eden ve The Price Is Right’ta kürk mantoların ödül olarak yasaklanması için başarılı bir kampanya yürüten uzun süreli bir hayvan hakları aktivisti, 1987’de Miss USA kürk mantolardan yarışmanın sunumunu protesto etmek için istifa etti. kazananlar.

Ajanslardan gelen girdilerle