Bir büyükanne “Thelma”da aksiyon dolu gösteriler yapmaya cesaret ediyor.

şermin

Member
Rollo Ross ve Danielle Broadway tarafından

Bir büyükanne “Thelma”da aksiyon dolu gösteriler yapmaya cesaret ediyor.

18 Haziran – Aktris June Squibb, 94 yaşındayken, intikam peşinde koşan bir büyükanneyi konu alan aksiyon dolu komedi “Thelma”da birçok dublörünü kendisinin yapabileceğine film yapımcılarını ikna etmek zorunda kaldı.

Artık kriketteki en sevdiğiniz oyunu izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Squibb, “Çok eğlenceliydi ve senaryoyu okuyup, 'Sanırım bunu yapabilirim' diye karar verdim” dedi.

Bir antika mağazasında neredeyse tüm scooter gösterilerini ve fiziksel olarak zorlu bir sahneyi yaptı.

Josh Margolin'in yönettiği Magnolia Pictures filmi, birikiminin 10.000 dolarını çalan telefon dolandırıcılarından intikam almak için dublörlerle dolu bir cinayet serisine giren Thelma adlı bir büyükanneyi konu alıyor.

Filmde ayrıca Thelma'nın torununu oynayan Fred Hechinger da rol alıyor.

Margolin, Squibb'in, çekimler ilerledikçe kendi gösterilerini yapma konusunda kendine daha çok güvenmesi nedeniyle “içsel Tom Cruise'u” çok etkili bir şekilde kanalize ettiğini söyledi.

“Gittikçe daha da deliriyorum” diyen Squibb, 90'lı yaşlarında olmasına rağmen kendisini 35 yaşında hissettiğini belirtti.

“Thelma” Cuma günü sinemalarda.

“Thelma”yı çekmeden önce onun çalışmalarını gören Squibb'in enerji seviyesi Hechinger'ı şaşırtmadı.

Hechinger, “Çekimlere başlamadan önce tanıştık, aramızda bir dostluk ve bir tür sanatsal akrabalık gelişti, dolayısıyla onun büyüsünün fazlasıyla farkındaydım” dedi.

Squibb onlarca yıllık kariyeri boyunca Broadway'den sinema ve televizyona kadar çeşitli roller oynadı. 2013 yapımı “Nebraska” filmiyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi.

Film bir komedi olmasına rağmen, Margolin bunu kendi büyükannesi de dahil olmak üzere kaç yaşlı insanın dolandırıcılar tarafından hedef alındığına ışık tuttuğunu düşünüyor.

Margolin, “Büyükannem böyle bir telefon aldı, ailem çok endişelendi ve gerçek hayatta neyse ki o parayı göndermeden müdahale edebildik” dedi.

Margolin, “Yaptığı şeyler kurgulanmış, ancak karakter yine de birçok yönden gerçek büyükannemden ilham alıyor ve küçük anlar, küçük ayrıntılar ve küçük cümleler baştan sona örülmüş durumda” diye ekledi Margolin.

Film şu anda inceleme toplayıcı web sitesi Rotten Tomatoes'da %98'lik bir derecelendirmeye sahip ve birçok eleştirmen Squibb'in performansını övüyor.

Squibb için filmi kendi yaşındaki kadınların izleyebilmesi özellikle önemli.

“Gösterimlere gittik ve özellikle yaşlı kadınlar filmi izlediler ve gülümsediler. Bununla çok eğleniyorlar,” dedi Squibb.

“Bir kadın bize bir scooter'ı olsaydı ne yapacağını gösterdi. Bizim için tüm scooterları o yaptı. Bence bu harika. Birisinin bunu görüp bu kadar keyif alması beni çok gururlandırıyor,” diye ekledi Squibb.

Bu makale, metinde herhangi bir değişiklik yapılmadan otomatik bir haber ajansı beslemesinden oluşturulmuştur.