Dheeraj Dhoopar: Delhi ile çok güçlü ve özel bir bağım var

şermin

Member
Delhi çocuğu, aktör Dheeraj Dhoopar her zaman Dilli'de kendini en çok evinde hissediyor. Buradaki farklı yerlerin hayatının farklı evrelerini nasıl temsil ettiğini anlatırken, şehrin kendisinin de hayatında bir figür olduğunu hissediyor.

Aktör Dheeraj Dhoopar, Mumbai'ye taşınıp televizyonda oyunculuk yapmadan önce modellik kariyerine başladığı şehir olan Delhi'yi anlatıyor. (Fotoğraf: Raajessh Kashyap/HT)
Dilli ka ganimet

Ordu çocuğu olarak büyüyen Dhoopar, Nainital ve Bareilly dahil ülkenin farklı yerlerinde yaşadı. Ancak ailesi 2004 yılında şehre taşınınca Delhi onun evi oldu. Delhi'ye olan bağlılığından bahseden ünlü Kundali Bhagya aktörü şöyle ifade ediyor: “Bir Dilliwallah'la ilişkilendirilen gösteriş, havalılık ve tarz – işte her şey.” Bu benim doğamda var ve şehirde ün kazandım. ”

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Oyuncu, Pitampura'daki bir moda enstitüsüne kabul edilmesinde rol oynayan güçlü stil ve moda anlayışını vurguluyor. O ilk günleri düşünerek şunları söylüyor: “Gariptir ki, kızlarla dolu bir sınıftaki tek erkek bendim. Ama gerçek bir Güney Delhi çocuğu olarak bu konuda kendimi her zaman çok rahat hissettim.”

“CP’den sahte parfüm alırdım”

Şehirdeki en sevdiği yer denince Dhoopar, Delhi'nin kalbi Connaught Place'i işaret ediyor. Güzel anılarını hatırlatarak şöyle diyor: “Mekanın tüm atmosferini seviyorum! Çocukken buraya annem, babam ve erkek kardeşimle birlikte yürümek, kulfi yemek, milkshake içmek ve alışveriş yapmak için gelirdim. Delhi ile çok güçlü ve özel bir bağım var.”

Şöyle devam ediyor: “Öğrenci olarak buraya geldim çünkü zengin denecek kadar cep harçlığım olmasa da birinci sınıf bir hayat yaşamak istiyordum. Bu yüzden sık sık B Blok'ta hala açık olan bir mağazadan imitasyon parfümler alırdım! Modellik yaptığım ilk günlerde, dergilerde çıkan çok sayıda basılı reklam yaptım, bu yüzden arkadaşlarımla CP'ye gittim ve sahip olduğum reklamları bulmak için saatlerce onlara göz atarak vakit geçirdim! Hala yanımda birkaç kopyası var.”

Def Col hikayeleri

Dhoopar'ın yolculuğu aynı zamanda tezahürü de içeriyor, şöyle diyor: “Tahtaya dokun, kendimi gerçekten çok iyi gösterdim.” Ayrıca Defense Colony'deki ünlü bir tasarımcı mağazasının önünden nasıl geçtiğini ve ilk modellik görevinin tam da bu mağazadan geldiğini hatırlıyor: ” Elbiseler çok güzeldi ama çok pahalıydı… Sürekli bu mağazada dolaşıp bu kıyafetleri modellemeliyim diye düşündüğümü hatırlıyorum. Ve olan şu ki, ilk görevim onlar içindi! Billboardum çıktığında orada durup yanında fotoğraf çektim. Harika hissettirdi.”

“HKV'nin harika partileri vardı”

Oyuncu, Hauz Khas Köyü'ndeki (HKV) parti sahnesinin nostaljisini araştırıyor. Bu günleri “farklı bir dönem” olarak tanımlıyor. Şöyle anımsıyor: “Hauz Khas köyü eskiden harika partiler yapmak için geldiğimiz bir yerdi! Buraya randevularda bile geldim; O zamanlar popüler bir çocuktum.”

Dilli ki sadakein

“Ana jab bhi Dilli aata hoon, ana bahut khush ho jata hoon! Hatta ben arabadayken eşim aradı ve ona daha sonra konuşacağımızı söyledim. “Abhi mujhe sirf road dekhni hai aur khush hona hai” diye bitiriyor.