Drew Barrymore, devam eden grevin ardından gelen tepkiler üzerine TV programını duraklattı

şermin

Member
Yoğun eleştirilerin ardından oyuncu Drew Barrymore, SAG-AFTRA ve WGA’da devam eden grevlere destek amacıyla “The Drew Barrymore Show” adlı talk şovunu iptal edeceğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde dizinin dördüncü sezona geri döndüğünü duyurdu ve aktörleri ve yazarları desteklemediği için sosyal medyada eleştirilerle karşılandı. Daha önce ağlamaklı bir özür Habersu yayınlamış, daha sonra sosyal medya hesabından silinmişti. Ayrıca şunu okuyun: Drew Barrymore, grev sırasında TV şovunu yeniden başlattığı için gözyaşları içinde özür diledi, ardından programı sildi

Drew Barrymore, yazar-oyuncu grevi nedeniyle TV programının galasını duraklatmaya karar verdi. (AP)
Drew Barrymore grevlerin ortasında gösterisini karanlığa taşıyor

Yeni bir açıklamada Drew şunları söyledi: “Herkesi dinledim ve grev bitene kadar dizinin galasını duraklatma kararı alıyorum.” İncittiğim herkesten içtenlikle özür dilemek ve elbette onlardan özür dilemek için kelimeler bulamıyorum. gösteri üzerinde çalışan ve onu bugünkü haline getiren inanılmaz ekibimiz. Gerçekten ileriye giden yolu bulmaya çalışıyorduk. Ve gerçekten yakında tüm sektör için bir çözüm bulacağımı umuyorum.”

İnternet Drew Barrymore’u takdir ediyor

Kararı artık sosyal medyada insanlar tarafından övülüyor. İçlerinden biri yorum kısmına şunları yazdı: “Bu pek çok açıdan kesinlikle doğru seçim.” Onlar bu sektörde büyüdüler. Grevin sonuna kadar yazarlarla dayanışma içinde olmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorlar. Eğer galaya devam etseydiniz gösteriniz uzun sürmezdi.” “Oldukça kafa karıştırıcı bir yanlış adımdı, ama farklı bir karara varabildiğinize sevindim. Bir başkası, “Yaptığımız hatalarla değil, onlardan nasıl kurtulduğumuzla tanımlanmalıyız” diye ekledi. Birisi şunu da söyledi: “Yanlış bir adım atıp sonra bunu sahiplenmek zordur.” Umarım mürettebatınız anlar.”

Drew Barrymore Gösterisi Tartışması

Daha önce Drew Berrymore, silinmiş olan özür Habersunda şöyle demişti: “Şu anda her şeyi düzeltmek için yapabileceğim veya söyleyebileceğim hiçbir şey olduğunu düşünmüyorum. Bir karar vermek istedim, dolayısıyla bu PR korumalı bir durum değildi ve eylemlerimin tüm sorumluluğunu üstlenecektim. Bunun bu kadar karmaşık olmasının pek çok nedeni var ve amacımın asla kimseyi üzmek veya incitmek olmadığını herkesin bilmesini istiyorum, ben bu değilim. O bendim, hayatımda pek çok iniş ve çıkış yaşadım ve bu da onlardan biri.”

SAG-AFTRA ve WGA grevlerini protesto eden yazarlardan özür diledi ve gözyaşları içinde görünüyordu. Şöyle ekledi: “Yazarlardan çok özür diliyorum. Sendikalardan çok özür diliyorum. Kesinlikle bu kadar ilgi beklemiyordum ve hiçbir kuralı çiğneyip onlara uymayacağız. Bunu yapmak istedim çünkü dediğim gibi bu benden daha büyük ve diğer insanların işleri tehlikede.”

Talk şovunun geri döndüğünü duyurduktan sonra SAG-AFTRA, programının “izin verilen iş” kapsamına girdiğini ve Drew’un sunuculuk rolünün mevcut grev kurallarını ihlal etmediğini söyleyerek kararını destekledi. Ancak Amerika Yazarlar Birliği, kararı “ihlal” olarak nitelendirerek kararı kınadı. Yazarlar ve aktörlerin daha iyi maaş ve sosyal haklar için mücadele etmesinin üzerinden birkaç ay geçti. Drew’un şovuna ek olarak Saturday Night Live, Late Show with Stephen Colbert ve The Tonight Show with Jimmy Fallon gibi diğer popüler programlar da iptal edildi.