Fahmaan, kast yönetmeninin onu nasıl yakaladığını ve polisi aramakla tehdit ettiğini hatırlıyor.

şermin

Member
Oyuncu Fahmaan Khan, 2014 yılında Bangalore’den Mumbai’ye taşındı ve oyunculuk projeleri için seçmelere başladı. Bugün, sadık bir takipçi kitlesiyle televizyonun önde gelen adamlarından biri. Ancak, şöhretin kafasını sallamadığını kabul ediyor. “Uzun zamandır borçlarımı ödedim” diyor. Şöhret onu hiçbir zaman cezbetmedi ama “onu bu mesleğe çeken oyunculuk sanatıydı”.

Fahman Khan (Instagram)

Khan’ın ilk gösterisi Kya Qasoor Hai Amla Kaa? Bununla birlikte, Khan’ın kedisiyle ilk çıkışını yapması oldukça büyük bir hikaye. “Gösterinin başlaması için sekiz aylık bir bekleme süresi vardı. O zamanlar bir evde 17 kişi yaşıyordum. Santa Cruz’da 17 kişilik 2,5 BHK’lık bir oteldi. “Cheeni Bhi dolabım kilidi Karni Padti Thi” diye hatırlıyor. Pilotu filme alıp dört ay bekledikten sonra Khan, projeden sıcak patates gibi vazgeçti. “Ahlaki açıdan bunaltıcı bir zamandı. O kadar kötü olduğunu düşünüyorsun ki, insanlar seni değiştirmeye ihtiyaç duyuyor. Kimseyle konuşamazdım. Tekrar seçmelere başladım ama akli durumum yerinde değildi” diye hatırlıyor.

Şans, Khan’ın pençesine düştü. Gösteriye daha yüksek bir ücret karşılığında tekrar teklif edildi. Gösteri ona çok fazla ün ve biraz hava getirdi. “Şimdi liderliği almam gerektiğini düşündüm. Bütçemi bile artırdım. (Ama) Televizyonun normlarını anlamadım. Ondan sonra sekiz ay çalışmadım. İnsanlar beni aramaya devam etti ve ben her zaman hayır dedim. Sonra isim sustu. Aniden artık kimsenin beni aramayacağını ve iş bulamayacağımı anladım” diyor.

Hatırlayabildiği programlardan biri Isha Subhan Allah’tı. “(Bu) reddettiğim bir programdı, bunu yapmam aptalcaydı.” “Evet, hayal edin. Geriye dönüp baktığımda, bunun başımı nasıl kaldıracağımı anlamama yardımcı olduğunu düşünüyorum. Bunu kabul etseydim, bir darbe alabilirdim, başarı başımı döndürebilirdi ve çok daha fazlasını batırabilirdim.

Khan, neredeyse on yıllık yolculuğunda farklı türde insanlarla tanıştı, hatta bazıları onu ele geçirmeye çalıştı. “Hayatımda bir model oldum… Tasarımcıların, onun gibi insanların çevresinde bulundum. Bu konuda (cinsellikleri) çok açık ve bu konuda çok havalı olan insanlar tanıyorum. Sevimsiz ve sizi rahatsız eden insanlarla da karşılaştım” diyor. Khan, kariyerinin başlarında, popüler aktörlerin isimlerini dinleyecek ve onlara bir iş bulmak için (kadroyu işaret ederek) neler yaşamaları gerektiğini anlatan bir kast direktörüyle tanıştı. “Ne istediğini anladım. Sonunda ona sordum, “Bana ne istediğini çok açık bir şekilde söyle.” Bana söyledi ve ben de “Tamam, teşekkürler.” Sana saygı duyuyorum ve bu kadar açık sözlü olmana saygı duyuyorum ama ben öyle bir insan değilim. Dışarı çıkmak istedim ve hemen arkamdan bu şahıs gelip beni tuttu. Bana çok rahatsız bir şekilde sarıldı. Ben de onu ittim. Benim hakkımda polisi aradığını söyledi. Polislerin 15 dakikada buraya geleceğini ve 15 dakika içinde bana bir daha dokunursan seni geberteceğimi söyledim” dedi.

Ancak Khan, bu avcılardan endüstrinin “dış çemberi” olarak söz ediyor. “Bunlar, bu sektörde çalışan ve bu sektörde başarılı olan gerçek insanlar değil. “İç çember oldukça profesyonel,” diye bitiriyor sözlerini.