Falaq Naazz şifreli “ölüm” gönderisine yanıt verdi: Kaçındığımız soruları sordum

şermin

Member
Falaq Naazz geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından ölüm ve onun yokluğunu hisseden insanlar ve hayranlarının onun için endişelenmesi hakkında düşündürücü bir gönderi paylaştı. “Ya yarın burada olmazsam? Yokluğumu hisseder misin? Belki bana bir gönderi veya hikaye ithaf eder ve birlikte paylaştığımız tüm harika anıları paylaşırsınız. Ne yazık ki vefat etmiş olacağım için bu onurlara şahit olamayacağım. Paylaşımlar, hikayeler gibi maddi şeyler bana ahirette neşe getirmeyecek. Hayat kırılgan ve belirsizdir; herkesin sevdiklerine hala bizimleyken sevgi ve takdir göstermesi için hafif bir dürtme. Pozitifliği ve sevgiyi teşvik edelim” diye yazdı.

Falaq Naazz son Instagram gönderisinde

Aktör bizimle bu konuyu konuşurken şunları söylüyor: “Ben sadece kaçınmaya çalıştığımız soruları sordum. Bu bir gerçek ama biz bunu duymamaya çalışıyoruz. Artık gerçeklerden bahsetmiyoruz, sadece ideal bir yaşamdan ve sosyal medyanın zaman içinde söyleyeceklerinden bahsediyoruz. Instagram'da yazdıklarım sadece kendi düşüncelerimdir'' diyerek, yazma için herhangi bir tetikleyicinin olmadığını sözlerine ekledi. “Aklımda bu ve bu üzücü düşünceler yoktu. Kimse tarafından tetiklenmedi ama insanların bununla ilişki kurabileceğini düşünüyorum. Bunu hayranlara göstermek için sabırsızlanıyordum. Ama ben iyiyim. Hatta insanlar yazdıklarımdan, konuştuklarımdan, yaptıklarımdan dolayı buna odaklandılar. Bu hayalden kurtulmak önemli, gerçekler görmezden gelinerek saklanamaz. Jitni uparwaale ne life likhi hai utni ache se jeeyo, ciddi bir şey yok!”

Ayrıca şunu okuyun: Bigg Boss OTT 2: Falaq Naaz, Avinash Sachdev gibi bir adamın hayalini mi kuruyor? Rahibe Shafaq Naaz cevaplıyor

Bigg Boss OTT ünlüsü, kişinin ölümünden sonra sosyal medyada anmalarını yayınlamak yerine insanların iletişim halinde kalmasını istediğini söyledi. “Bana bir şey olsa hemen olurmuş gibi hissettim. İnsan yaşarken de böyledir, sadece karta ihtiyacın vardır, hayatında bir kere olmak yeterlidir, herkes sosyal medyada aktiftir. Saygılarını sunuyorlar ve anılarını paylaşıyorlar, ancak adına gönderdiğiniz kişi artık yok, o zaman ne anlamı var? Ben de kişisel olarak aynı şeyleri hissettim” diye vurguluyor Naaz ve şöyle devam ediyor: “Örneğin, şu ya da bu arkadaşım artık benimle iletişim kurmuyorsa ama ben konuşmak istiyorsam, ben orada olmadığımda hiçbir şey yapıyormuş gibi davranmamalı. orada daha uzun. İnsanların beni yaşarken kutlamasını istiyorum, öldüğümde değil. Başıma bir şey gelse bile bu paylaşımları kendim için istemiyorum.”

Aklına aniden gelen bir düşünce değildi, sadece yüksek sesle söylemek istiyordu. “Bunu bir süredir aynı şekilde hissettim ve fark ettim. Birisi öldüğünde, onunla teması bile olmayan kişilerin 'Hum unke bahut kapat', aise thodi na hota hai yaar diye paylaşımlar yapmaya başladığını gördüm. İnsanlar bunu sadece sosyal medya veya reklam için yapıyor. Bu hayatımızın acı bir gerçeği. Aktör, “Artık insanların hayatı ve birbirlerini kutlamalarının zamanı geldi” diye devam etti.

“Sana ilham vermek istiyorum ama sana hiçbir zaman gerçekten ilham vermedim, ayrıca sana bu kadar çok yazı yazmanı da söylemedim. Duygularınızı bitince ifade etmek yerine, hayattayken ifade edin ki onlar da kendilerini iyi hissetsinler. İyi ya da kötü duygularınızı gösterin!” Naazz veda ediyor.