Gaurav Chopraa, Hollywood tatilini “test yapmadan” geçirdiğini hatırlıyor.

şermin

Member
2000’lerin başında bir TV şovunda gri rolü oynayacak kadar çekici bir adamdı ve Bollywood’a geçmeden çok önce Gaurav Chopraa, zamanın en büyük Hollywood filmlerinden birinde çalıştı. Gaurav, Hindustan Times ile yaptığı bir röportajda, Edward Zwick’in “Blood Diamond” filminde Fransız gazeteci rolünü bir teste veya seçmeye bile girmeden aldığını söyledi. Hollywood filminde Leonardo DiCaprio rol aldı ve 2000’li yılların en büyük yıldızlarından biriydi. (Ayrıca Okuyun: Gaurav Chopraa, Col Rawat’ın “Küçük Rolünü” Üstlenmekte Neden Tereddüt Ettiğini Açıklıyor)

Gaurav Chopraa ve Leonardo DiCaprio, 2006 Hollywood filmi Blood Diamond’dan bir karede.
Şaka gibi hissettiren çağrı

Gaurav, Blood Diamond döküm ekibi onu keşfettiğinde Afrika’da bir Broadway müzikalinde başrolü oynadığını söyledi. AR Rahman ve Farah Khan’ın Bombay Dreams için işbirliği yaptıkları sırada, benzer yönde birkaç başka tiyatro yapımının geldiğini ve bunlardan biri için teklif aldığını hatırladı. “Bunu yapmaya karar verdiğimde bana ‘pagal ho (çıldırdın mı)? Burada bir yıldız oldunuz ve bir tiyatro prodüksiyonu için Güney Afrika’ya mı gitmek istiyorsunuz? Fiyat almaya yeni başladın, sen aptalsın’. Ama fırsatı kaçırmak istemedim, bu yüzden gittim ve gösteri gerçekten iyi geçti.”

“Afrika’dan bazı oyuncular gösteriyi izledi ve yönetmen Edward Zwick’e gösterdi. Sonra Hindistan’a geri döndüm ve bir telefon aldım ve biri ‘Ed seninle konuşmak istiyor’ dedi. Ben ‘Ed kimdir?’ ?’ Ed’in, Son Samuray’ı yapan adam olan Edward Zwick olmasını nasıl bekleyebilirsiniz ki o Ed? ‘Burada kim şaka yapıyor’ gibiydim. Sonra diğer tarafa geldi ve ‘Adamım, enerjin var’ dedi. Seni şarkı söylerken, dans ederken ve çalarken gördüm. Röportajlarından bazılarını da izledim ve sadece filmimin bir parçası olmanı istiyorum. O bendim.” “Bu adam kulağa önemli biri gibi geliyor, önemli biri olmalı.” Edward Zwick’ten bir telefon almayı nasıl hayal edebilirsiniz? Başkalarıyla konuştum, Google’da arattım ve ne olduğunu anladığımda zıplamaya başladım. Ancak o zaman rolü kabul etti ve 15 günlük çekime başladı.

Gaurav değişiklik önerdiğinde ve Leonardo kabul ettiğinde

“Blood Diamond’ın kimsenin … Irrfan Saab, Priyanka Chopra … kimsenin Hollywood’a taşınmadığı bir zamanda olduğunu anlamalısınız. Oraya gidip ana kadroyla çekim yapmak çok büyüktü. Eklemeliyim ki Leonardo Di Caprio, hayatının zirvesindeyken gezegendeki en büyük yıldızdı. Hindistan’dan uzun saçlı ve kalın kirli sakallı bir adam vardı ve tartışıyordu, “Bence bunu yapmalıyız.” Ed de “Evet.” “Hadi deneyelim” dedi. Ed’le çalıştığı için üzgündü ve sonra bu uzun boylu, sıska adam ortaya çıktı ve bu şeyin çekilme şeklini değiştirdi. Ama çok iyiler. Dinlerler ve mantıklıysa mantıklıdır. Bu benim özgüven anlayışımı değiştirdi. Kendimi ciddiye almaya başladım.”

2010 tarihli raporlar, Gaurav’ın Blood Diamond’daki rolünün kesilmesinden dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirtti. Oyuncu bunun böyle olmadığını söyledi. “Hayır, hiç de değil. Her zaman çoğunun düzenlendiğini ve insanların bana çok az yayın süresiyle mesaj attığını söyledim. Her şey orada olsaydı ‘vay canına’ olurdu.” Gaurav, Blood Diamond’ın “setlerde her zaman üç kamera olduğu ve neredeyse hiçbirinin son kurguya gelemediği” türden bir film olduğunu açıklamaya devam etti. . “Hiç hayal kırıklığı olmadı, sadece genç bir aktörün keşke daha fazlası gelseydi her şey daha farklı olabilirdi.”

Hollywood’dan Baliye’ye

Gaurav, Hollywood’daki ilk çıkışı üzerinde çalıştıktan kısa bir süre sonra, Edward ona önermesinden sonra bile Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmadı. Bunun yerine, Hindistan’da bir dans realite TV programı kaydetti. Baliye’ye.

Hindistan’da kalma ve Nach Baliye’yi kaydetme kararı üzerine Gaurav şunları söyledi: “Beni test etmemeleri bile (cesaret vericiydi). Ed, Los Angeles’a geri uçtuğumu sanıyordu. Uzun saçlı, o.” Pek çok milletten geçebileceğimi hissettim. Geri döndüm ve Nach Baliye yaptım. Sahip olduklarım hakkında hiçbir zaman aşağılık kompleksim olmadı. Bir sanatçının küçük ya da büyük işler yapabileceğini düşünmüyorum, bu hep böyle ve sadece iyi ya da kötü işler. Herkes bana “Sen neden gitmiyorsun?” diye sordu ama ben neden gitmeliyim? Bunu yapmak için bunu (Hint projeleri) gerçekten önemsiz görmeliyim. Zaten sahip olduğum her şeyi bırakıp oraya gidip denemek mi? Neden “Adı Nach Baliye olduğu için yeterince havalı değil, değil mi?”

Daha sonra katıldığı çeşitli şovlar hakkında konuşmaya devam etti ve en alışılmadık projeleri ele alması konusunda ısrar etti. Gösterisi Dil Chahta Hai hakkında konuşan Gaurav, “Heyecanlıydım. Televizyonda bir erkek şovu yaptım. Onu bile yapmıyorlar. Tulsi ve Kahaani yaparsın. Kulağa ne kadar safça gelse de benim için heyecan verici. O zaman neden bundan vazgeçip ‘belki’ daha yeşil otlaklar sunan bir şeyin peşinden koşayım?”

Gaurav çok mu deney yapıyor?

Gaurav, etrafındaki birçok kişinin son yıllarda rollerinde çok fazla deney yapmaya başladığına inandığını söyledi. “‘Her şeyi omuzlarımda taşıdığım projelere bağlı kalmalıyım’ diye düşünüyorlar. İnsanların beni farklı tatlarda görmesi benim için her zaman önemli olmuştur. Babam hep öyle derdi, o zamanlar anlamamıştım. “Hayır diyebildiğin zaman başarılısın, hayır deme seçeneğin olduğu zaman başarılısın demektir.” O yaratıcı seçimleri yapana kadar başarılı olduğumu hissediyorum.”

“Ancak son zamanlarda çok fazla deney yaptığımdan ve bunun ‘ortamları değiştirmeye çalışmak ve dolayısıyla daha küçük roller almak’ şeklinde yanlış yorumlanabileceğinden endişeleniyorum. İltifatlar bir sürpriz gibi geliyor, neredeyse “Senin bu kadar iyi olmanı beklemiyordum… o bir televizyoncu, bunu yıllardır yapıyor.” Ben televizyoncuydum.”

Etrafındaki olumsuzluklarla başa çıkmak

Kendisinden ve içgüdülerinden şüphe duyan insanlarla nasıl başa çıktığı sorulduğunda Gaurav, “En çok tanındığım TV programı Uttaran, iki bölüm için çağrıldım ve dört buçuk yıllık uzun bir çekimle bitirdim. Mantıken yapmamalıydım ama yaptım. Bunu yaptım çünkü dizinin yapımcılarından biri olan Rupali Guhar beni aradı ve onun Rüzgar Gibi Geçti’den Rhett Butler olduğunu söyledi… ve ben de “Yapacağım” dedim. Uttaran’da Rüzgar Gibi Geçti ve Tapasya’da Scarlet O’Hara, ama ilham burada yatıyor.”

Gösteri dünyasında başladı

Gaurav, sonunda alamadığı roller için seçmelere gideceği zamanı hatırladı ve seçmeler için sıraya gireceğini ve çoğu zaman paradan bunaldığını söyledi. “Üç reklam ön sınavına gitmek zorunda kaldım ve geç kaldım. Goregaon’da yaşadım ve seçmeler Famous Studios’taydı ve taksi çok pahalı olurdu. Tren istasyonuna vardığımda geçiş kartımın süresinin dolduğunu gördüm. Dönüşte geçiş ve yemek arasında seçim yapmak zorunda kaldığım için biletsiz gitmeyi düşündüğümü hatırlıyorum. “İyi birine benziyorum ve trenden inebilirim” diye düşündüm ama sonunda başka bir şey yapmaya karar verdim. İzin aldım, yemeği atladım ve bunun yerine beraberinde getirdiği ‘iyi enerji’den emin olmak için küçük çikolata parçaları aldım.” Gaurav bu reklamların hiçbirini almadı.

Ayrıca, seçmeler sırasında sık sık doğaçlama yaptığı için diğer hevesli aktörlerin işini sevdiğini, ancak sorumluların bunu tam olarak anlamadığını söyledi. Onlara verdiği kartvizitleri yanında taşıyor ve onlarla iş yapmak istiyormuş gibi davranıyordu. “Onların bana ihtiyacı olduğu kadar benim de onlara ihtiyacım varmış gibi davranırdım. Bana hep “kim o, nereli, neden böyle konuşuyor” der gibi baktılar ama o özgüven hep oradaydı.”

babalık

Babalığın kendisine getirdiği değişiklikler sorulduğunda Gaurav, artık kendisinin en iyi versiyonu olmaya çalıştığını söyledi. “Bunun için filmlerin, şiirlerin yazıldığını düşünmüyorum ama babalık da annelik kadar bir olgu. Toplum bunun hakkında daha fazla konuşmalı. Bence (babalıktan sonra) kendinizin daha iyi bir versiyonu oluyorsunuz.”

Babalıktan sonra değişen kariyer seçimleri sorulduğunda oyuncu, “Farkında değilim ama etik radarım ve muhakemem kesinlikle etkileniyor” diye ekledi.

• YAZAR HAKKINDA

Sweta Kaushal, Bollywood ve bölgesel filmler, televizyon programları, ulusal güncel olaylar ve sosyal konuları kapsayan 13 yıllık bir deneyime sahiptir. …ayrıntılı olarak görün