Ghoomar ve Dholida koreografı Kruti Mahesh: Reality şovları koreografların isimlerine bir yüz koydu

şermin

Member
Bir dans realite şovuna katılmaktan, Bollywood’da profesyonel bir koreograf olmaya, Ulusal Ödül ve diğer birçok ödül kazanmaya kadar, Kruti Mahesh’in profesyonel kariyeri bir rüyadan başka her şeydi.

Kruti Mahesh, koreografi camiasında bilinen bir isimdir.

Realite şovunu dansçılar ve gelecek vadeden koreograflar için bir platform ve tanınma sağladığı için öven Kruti, “Bugün, biri yetenekliyse ve çok çalışıyorsa, hiç kimse onun hak ettiği takdiri elinden alamaz. Bu bana da oldu. İnsanlar beni katıldığım bir realite şovundan tanıyor. İsme bir yüz kazandırmaya yardımcı oldu.

En çok şarkıdaki koreografisiyle tanınır. Ghoomar (Padmaavat; 2018) – bununla Ulusal Ödül kazandı – ve Dholida (Gangubai Kathiawadi; 2022) Kruti, daha önce, bir koreografın sıkı çalışmasına bakılmaksızın, övgüyü yalnızca kameranın önündeki kişinin aldığını belirtiyor.

“Ama şimdi durum böyle değil. İnsanlar bir kanca adımı veya koreografiden hoşlanırsa ve adımı onunla ilişkilendirebilirse, işim biter. Şarkıların koreografisini de yapan Mahesh, “Bu benim için bir başarı” diyor. Dariyacha Raja Ve Vo Tere Mere Ishq Ka, internet dizisi içinYıl dönümü.

İşler daha iyiye doğru giderken Mahesh ayrıca koreograflar için sadece perde arkasında değil, kamera önünde de daha fazla fırsatın açıldığını hissediyor.

Şöyle açıklıyor: “Pek çok dansçı ve koreograf, yalnızca kendi alanlarında değil, aynı zamanda aktör ve sunucu olarak da çok daha fazla tanınmaya başladı. Hatta yönetmenler. Hepsi ellerinden gelenin en iyisini yapıyor ve insanlar onlara bunu yapma şansı veriyor.”

Kariyerinin başlarında film yapımcısı Sanjay Leela Bhansali ile iki film de dahil olmak üzere çalıştığı göz önüne alındığında, daha fazlasını isteyemeyeceğini söylüyor. Elleri dolu olsa da kesinlikle onunla tekrar çalışmayı dört gözle bekliyor. “Heeramandi’de (web dizisi) Bhansali Sir ile yeniden çalışıyorum,” diye devam ediyor: “Onu seviyorum ve gün veya durum ne olursa olsun koşulsuz onun yanındayım. Bhansali Sir bana bir isim veya koreografiden çok daha fazlasını verdi. Bana tuvalinde yaratmaya devam etme özgürlüğü ve özgürlüğü verdi. Benim için bu başlı başına bir lütuf ve filmlerinde bana güvendiği için ona her zaman minnettar kalacağım.”

Bu, geçen seferkinden daha iyi sonuçlar verme baskısını da artırıyor mu, yoksa işi kolaylaştırıyor mu? Mahesh, bu durumda her şeyin zamanla daha kolay hale geldiğini söylüyor. “Çünkü bazen o benim ne düşündüğümü biliyor ve bazen ben onun düşünce sürecini biliyorum. Onunla yaptığım işlerin miktarı nedeniyle, biraz yaratıcı anlayış var. Ama o sizi sınırlarınızı zorlayan ve sınırların ötesine iten biri, çünkü her gün sınırlarını zorlarken, kabullenmek gerçekten zorlaşıyor” diye itiraf ediyor.

Ona film yapımcısından herhangi bir profesyonel tavsiye alıp almadığını sorun ve Mahesh şöyle diyor: “Onunla çalışırken bana vereceği tek ipucu, odada asla rahat etmemem çünkü onunla tanıştığın gün senin son günün olacak. set. Bunun nedeni, kendisinin güvenli bir alanda olmaktan hoşlanmamasıdır. Onun hakkında öğrendiğim ve anladığım şey buydu – daha büyük düşünmek, farklı düşünmek. Duygularımla yaptığı şeyi seviyorum.”

• YAZAR HAKKINDA

Delhi merkezli Syeda Eba Fatima, günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT City için Bollywood, TV, OTT ve müzik hakkında yazıyor.
    …ayrıntılı olarak görün