Juhi Parmar: Kızım Samairra her yıl Ganpati Visarjan gününde ağlıyor

şermin

Member
Lord Ganesha’nın doğumunu kutlamak için düzenlenen bir festival olmasının yanı sıra, Ganesh Chaturthi olayının aktör Juhi Parmar için daha derin bir anlamı var. Onun için her şey 2018 yılında kızı Samairra’nın rahatsızlanması ve Bappa’yı ilk kez eve getirmesiyle başladı.

Juhi Parmar, kızı Samairra ile birlikte bir Atta Ganpati idolü yapmayı anlatıyor

“Ganesh Chaturthi’den birkaç gün önce Samairra sık sık tekrarlayan baş ağrılarından dolayı hastalanıyordu. Sağlığı konusunda çok endişeliydim ve Bappa’ya her şeyin yoluna girmesi ve onu eve götürmem için dua ettim. Neyse ki MR taraması sırasında baş ağrısının sadece sinüs enfeksiyonundan kaynaklandığını ve durumunun iyi olduğunu öğrendik. Dönüşte aynı sinyal ve pandalla Bappa’ya teşekkür ettim ve onu eve götürdük” diyor Juhi.

Ganpati’yi altıncı kez evinde karşılayan oyuncu şunları ekledi: “Bappa ve onun kutsamaları benim için çok şey ifade ediyor. Duygusal bir an oldu ve tüm gücümü ondan aldım. Bizi gerçekten kutsadı.”

Samairra için Ganesh Chaturthi bir festivalden daha fazlasıdır ve yılın en sevdiği zamanı olmaya devam etmektedir. 42 yaşındaki kişi, “Evi dekore etmeme yardım ediyor ve coşkuyla rangoli hazırlıyor” diyor ve kutlamaların “basit ve özgün” tutulması gerektiğine inandıklarını ve ayrıntılı performanslar yerine yürekten dualara odaklandıklarını ekliyor. “Biz de her yıl modak yapıyoruz. Samairra ve ben bu yıl Nutella ile alevsiz modaklar yaptık” diyor.

Ancak kutlamalarının en duygusal anı, Bappa’ya veda ettikleri Visarjan Günü’dür. “Samairra her yıl ağlamaya başlıyor ve benim de gözlerim yaşarıyor çünkü bu çok duygusal bir an. Visarjan’dan sonra bu suyu bitkileri sulamak için kullanıyoruz, böylece pozitiflik bizimle kalıyor” diye açıklıyor Juhi.

Anne-kız ikilisi sadece piyasadan çevre dostu idoller getirmekle kalmıyor, aynı zamanda kendi Ganesha murti’lerini yarattıkları benzersiz bir ritüele de sahipler. “İdolümüzü dışarıdan getirsek de Samairra evde de yapmak istiyor. Geçen sene sebzelerden idol yapmıştık, bu sene ise Aata (un) kullandık. Buradaki fikir, Tanrı’nın her şeyde mevcut olduğu ve yiyeceğin Tanrı’nın başka bir formu olduğudur. Biz ona sadece Ganpati biçimini veriyoruz” diye bitiriyor.