Karan Oberoi hapis cezası hakkında: Herkes benim öleceğimi ve bu çetin sınavdan sağ çıkamayacağımı düşünüyordu

şermin

Member
En çok Indipop erkek grubu A Band Of Boys'un ve Jassi Jaisi Koi Nahin adlı TV programının bir parçası olarak tanınan Karan Oberoi, bir süredir kamuoyundan uzaktı. En son 2022 tarihli Muhbir adlı web dizisinde hikaye yazarı ve yapımcı olarak çalıştı ve grubun çok yakında tekrar bir araya geleceğini özel olarak açıkladı. “Band Of Boys büyük bir patlamayla geri dönüyor ve bir ay içinde çıkmasını umduğumuz tam bir albüm yayınlayacağız” dedi.

Aktör ve şarkıcı Karan Oberoi, A Band Of Boys'un bir parçasıydı.

Ayrıca Okuyun: Mona Singh'in Eski Karan Oberoi, Evlenme Teklifini Neden Reddettiğini Paylaşıyor

Artık kriketteki en sevdiğiniz oyunu izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Bilmeyenler için oyuncu ve şarkıcı, #MeToo hareketinin zirvede olduğu 2019 yılında tecavüz ve şantajla suçlanıp hapse atıldıktan sonra elim bir süreç yaşadı. Oberoi hapishanede geçirdiği süre hakkında şunları söylüyor: “Kendime sık sık 'Buraya nasıl geldim?' diye sordum. Bu azılı suçlular arasında. Hiçbir zaman trafik ışıklarına uymadım, kurallara çok sıkı uyuyorum. Beni rahatlatan şey, ben içeride çok çetin bir mücadele verirken, dışarıda benim için daha büyük bir mücadele veren başka insanların da olmasıydı çünkü onlar benim acımla bağlantılıydı.”

Oberoi, hayatı boyunca bir balonun içinde yaşadığını ve olayın gözlerini açtığını itiraf ediyor. “Altı ila yedi gün boyunca yemek yemediğini ve uyumadığını” ve “öleceğini” düşündüğünü söyledi. Şöyle diyor: “Herkes öleceğimi düşünüyordu. Bu zorlu sınavdan sağ çıkacağıma inanmıyorlardı. Ve belki de bu benim için çok zordu çünkü kendi balonumda yaşıyordum. Ama insanların ayağa kalkıp benim için savaştığını görmek bana umut ve güç verdi. Ama evet, bunun benim için son olduğunu düşündüğüm zamanlar oldu.

45 yaşındaki sanatçı, yalnızca bir ay sonra hapisten çıkmasına rağmen, bu karanlık dönemde insan hayatına her zamankinden daha fazla saygı duymayı öğrendiğini itiraf ediyor.

“Cezaevinde kaldığım süre boyunca o kadar vahşet ve insan hayatına saygısızlık yaşadım ki, etrafımda gördüğüm her şeyi sorguluyorum. Boğulmaktan ölebileceğim bir olay yaşadım. Bugün, soluduğum havanın veya çevremdeki ağaçların kıymetini bile anlıyorum” diyor Oberoi, daha fazla ayrıntı vermeden.

Sektörün tutuklanmasına nasıl tepki verdiği ve bunun serbest bırakıldıktan sonra iş fırsatlarını etkileyip etkilemediği sorulduğunda aktör iki şeyin gerçekleştiğini söyledi.

“Öncelikle o kadar çok iyi dilekçi vardı ki telefonum bozuldu. Yirmi yıl önce birlikte çalıştığım insanlardan mesajlar aldım. Benim gibi birinin böylesine iğrenç bir suçla ilişkilendirildiğini görmek onları şok etmişti. Bu nedenle, kaderimi anlamam için bana çok fazla sevgi ve cömertlik gösterilmesine rağmen,” diye devam ediyor, “iş söz konusu olduğunda, uzun süre çalışma zevkini tatmadım. [after I was out on bail]. Sektörde çok fazla iş alamadığım ancak çok fazla sempati duyduğum bir duruma yol açmış olabileceğini düşündüğüm belli bir ikilik var.”

Tüm bu olayın #MeToo hareketine bakış açısını değiştirip değiştirmediği sorulduğunda aktör, kadınların açıkça ortaya çıkıp acıları hakkında konuşmalarına olanak tanıdığı için bunun “harika” bir hareket olduğunu söyledi.

“Ancak diğer ütopik fikirler gibi bu da başarısız oldu. Basit fikir şu ki, biz önce insanız, sonra cinsiyetleriz. Ve her birimizin içinde karanlık yönler var. Her türden insan var. “Yani hareket haklıydı ama kişisel intikam almanın bir aracı haline gelince işler ters gitti” diye bitiriyor.