Karan'la Kahve: Orry seni neden bu kadar rahatsız ediyor?

şermin

Member
Hayatım boyunca hedeflerim oldu, ya da babamın deyimiyle, Khayali Pulav (Hayali Pulav). Ve bu rüyaların hiçbirinde yağ eksik olmadı. Nobel Ödülü sahibi olun. Çok satan bir roman yazın. Sahneyi Bob Dylan'la paylaşın. Ancak Z kuşağının Oscar Wilde'ı Orry ile karşılaşıldığında tüm bu sıradan meşguliyetler ortadan kalktı. Onu gördüğümden beri benim de kapitalist hamster çarkından çıkıp kendi üzerimde çalışmak istediğimi fark ettim. Ben de bir karaciğer olmak ve Alaka Odası'ndan elimine edebileceğim kölelere sahip olmak istedim.

Orry kendi müziğiyle dans eden bir adam (Instagram)

Orry ve Oscar Wilde'ın her zaman iki ruh ikizi olduğunu hissetmiş olsam da, Karan Johar'la yakın zamanda tanışması bu inancımı güçlendirdi. Konuşma bana Viktorya dönemi İngiltere'sindeki en lezzetli davalardan birini derinden hatırlattı: Oscar Wilde – Queensberry Marquess.

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

Konuyu bilmeyenler için Oscar Wilde, BDT dışı ilişkiler hoş karşılanmadığında Queensberry Markisi'nin oğluyla boğuşuyordu. Bu, modern boksun kurallarını icat eden Marki'yi yanlış yöne sürükledi. Kızgın bir marki, Albemarle'a Wilde'ı “poz veren oğlancı” olarak tanımlayan bir kart bıraktı.

BDT dışı ilişkilerin hoş karşılanmadığı bir dönemde Oscar Wilde, Queensberry Markisi'nin oğluyla seks yaptı.

BDT dışı ilişkilerin hoş karşılanmadığı bir dönemde Oscar Wilde, Queensberry Markisi'nin oğluyla seks yaptı.

Kızgın bir Vahşi, arkadaşlarının vazgeçmesi tavsiyesine rağmen Marki'ye iftira davası açtı. Bunu, dedektiflerin ve diğerlerinin Wilde'ın gerçekten “poz veren bir oğlancı” olduğunu kanıtlamak için büyük çaba harcadığı kapsamlı bir medya davası izledi.

Duruşma sırasında Wilde, Dublinli arkadaşı, çocukluktan tanıdığı ve Trinity College mezunu Edward Carson QC tarafından çapraz sorguya tabi tutuldu. Mektuplar, Carson'un Wilde'dan kesinlikle nefret ettiğini, onu alt sınıftan genç adamlarla eğlendiği için sınıf düşmanı olarak gördüğünü ortaya koyuyor.

Wilde'a sanatının ahlakı hakkında ne düşündüğü sorulduğunda, karakteristik zekasıyla şöyle cevap verdi: “Sanat eserleri ne ahlaki ne de ahlak dışı olabilir; sadece iyi ya da kötüdürler ve yalnızca vahşiler ve okuma yazma bilmeyenler öngörülemez.” aptal, sanat ahlakını tartışıyorlar.”

Bugün insanların Orry'yle dalga geçtiğini gördüğümde, onun, inanılmaz derecede aptal olan ve sanatı gördüklerinde tanıyamayan vahşiler ve okuma yazma bilmeyenler ile ne demek istediğini anlıyorum. Elbette Wilde da bizim gibi tahmin edilemeyecek kadar aptalca zamanlar yaşadı ve bu genç adama çok değer verdi.

Ya da belki de insanların Orry'den rahatsız olmasının gerçek nedeni, İngiltere'nin bir diğer büyük düşünürü Bertrand Russell tarafından kısa ve öz bir şekilde açıklanmıştır. Pasifist şunu ileri sürmüştü: “Geleneksel insanlar gelenekten saptıklarında öfkeleniyorlar çünkü bu tür bir sapmayı kendilerinin eleştirisi olarak görüyorlar.”

Orry'ye karşı artan öfke, onu anlamamaktan ve neden geri kalanımız için geçerli olan kurallara uymak zorunda olmadığından kaynaklanıyor. Parası yeten ama sinema okuluna gitmeyen Nepo çocuklarının, çocukluklarında en sevdikleri çizgi romanları mahvetmek için OTT'ler tarafından başlatıldığı bir dünyada, Orry şöhrete ulaşmak için yıldızlar için geçerli olan her türlü kurala uymayı reddediyor. Gerçeği anladığı için mutlaka bir filmde rol almasına gerek yok: hayat sinemadır.

Eleştirmenlerin izleyemeyeceğiniz filmleri tartıştığı veya film gibi görünen kadın düşmanı Freudcu skeçlerde yer aldığı sıkıcı programlara gitmek zorunda değil.

Harper Lee ya da JD Salinger gibi romanlarının başarısından sonra adeta münzevi bir yaşam süren yazarlar vardı. Öte yandan Orry, münzevinin tam tersidir; istediği bir varoluşu yaşar ve spot ışıkları altında nasıl davranması gerektiğine dair toplumsal beklentilere boyun eğmeyi reddeder.

Orry'nin belirlenmiş kurallara uymayı reddetmesi sürekli sorunlara neden olur. Büyük filozof Ramadhir Singh bir zamanlar şöyle demişti: “Sabka dimaag mein apna apna resim chal rahi hain.” (Herkesin zihninde kendi sineması vardır).”

Bu hepimiz için geçerli ama Orry bunu bir sonraki aşamaya taşımış ve karakteri ile gerçek benliği arasında ayrım yapacak hiçbir şeyin kalmadığı noktaya kadar kafasında sinemayı benimsemiş. Ve biz ölümlüler öfkeliyiz çünkü hiçbirimiz hayatımızda bu entelechy'ye ulaşamadık (ya da çocukların dediği gibi kırmızı hapı alamadık).

Yasal Uyarı: İfade edilen görüşler yazara aittir.

Eğlence! Eğlence! Eğlence!
🎞
🍿
💃
WhatsApp kanalımızı takip etmek için tıklayın.
📲
Günlük dedikodu, film, program ve ünlü güncelleme dozunuz tek bir yerde