Kavita Kaushik, gerici içerik nedeniyle televizyon endüstrisine veda ediyor: Arjun Bijla ve Charrul Malik değişim talebinde bulunuyor

şermin

Member
Komedi şovu FIR'da Yardımcı Müfettiş Chandramukhi Chautala'yı canlandırmasıyla tanınan aktris Kavita Kaushik, yakın zamanda bir röportajda televizyon endüstrisinden ayrılma kararını duyurdu. Sebeplerden biri olarak gerileyici içeriği gösterdi. Şöyle dedi: “Televizyon içeriği de çok gerici ve bu yüzden bununla hiçbir ilgim olmasını istemiyorum. Televizyonun ilerici olduğu ve farklı türde programlarımızın olduğu bir dönem vardı. Herkes için çeşitlilik ve eğlence vardı. Ama şimdi gösterdiğimiz içerikler genç nesil için gerçekten kötü. Realite şovlarımızda ve dramalarımızda gösterdiğimiz türden bir gerileme, insanların birbirlerinden nefret etmesine neden oluyor. Ben de bunun bir parçasıydım ve çok üzgünüm.”

Aktörler Kavita Kaushik (L), Arjun Bijlani (sağ üstte) ve Charrul Malik'in arşiv fotoğrafları

Onun duyurusunun ardından televizyon endüstrisinden birkaç oyuncuyla televizyonda ilerici içerik eksikliği ve Kaushik'in kararının değişim ihtiyacının bir işareti olup olmadığı hakkında konuştuk. İşte cevapları:

Sümbül Toukeer Han

Aktör Sumbul Touqeer Khan'ın arşiv fotoğrafı

Aktör Sumbul Touqeer Khan'ın arşiv fotoğrafı

Televizyonun daha ilerici içerik göstermesi gerektiğine inanıyorum. Bazı eski moda hikayelere rastladım. Böyle bir durumda ekiple tartışmaya çalışıyorum ve bunu daha iyi ve daha etkili bir şekilde yapıp yapamayacağımızı görmeye çalışıyorum. Bazen hikayeyi, içeriği daha iyi tanımak için karakteri oynayan bir aktörden ziyade bir izleyici olarak düşünüyorum. Ben de sektörün yavaş yavaş değiştiğini düşünüyorum. Yeni ve daha iyi hikayeler getirme çabaları var. Ancak herkesin bu değişiklikleri kabul etmesi ve benimsemesi zaman alır. Yazarlar gerçek dünyadaki sorunlara ve çeşitli hikayelere odaklanmalıdır. Hikaye anlatımında daha fazla yaratıcılık ve cesaret yardımcı olacaktır. Zamanın değiştiğini ve insanların film hayatından çok gerçek hayatla ilgilendiğini düşünüyorum. Sektörün kesinlikle yarattığımız içerik türündeki büyük değişiklikleri düşünmesinin zamanı geldi.

Arjun Bijlani

Arjun Bijlani'nin arşiv fotoğrafı

Arjun Bijlani'nin arşiv fotoğrafı

Televizyonda ilerici ve gerici programlar var. Bazen bazı kısımlar gerileyici olabilir ama hikayenin tamamı değil. Zaman değişti ve zamanla televizyon programlarının yapımı ve konusu da değişmek zorunda. Ancak televizyonda olan şu ki, bütçeler çok büyük değil ve yapımcıların daha küçük bütçelerle programlar yapmaktan başka seçeneği yok. Ve son olarak, aynı zamanda para kazanabileceğiniz bir iştir. Yani insanlar yaratıcı modülden ziyade iş modülünü takip edecek. Bunun dışında asıl değişikliğin yapımcılardan gelmesi gerekiyor. Bu değişiklik geldiğinde her şey yerine oturacaktır. Üstelik gerçek bir değişimin olabilmesi için insanların zihinlerinde oluşması gereken temel bir değişimle ilgili. Her şey onunla başlar veya olur. İrade olmadığı sürece değişim de olmayacaktır.

Rüşd Rana

Oyuncu Rushan Khan

Oyuncu Rushan Khan

Televizyonda ilerici içerik eksikliği oldukça açık ve sektördeki çoğumuz için endişe kaynağı. Yıllar geçtikçe gerici hikayelerle karşılaştım. Bu tür durumlarla karşılaştığımda yazarlara ve yönetmenlere geri bildirim vererek, değerlerime ve işimde yaratmak istediğim etkiye uygun roller seçerek bunlarla baş etmeye çalışıyorum. Özellikle TRP'leri garanti eden denenmiş ve test edilmiş formüller nedeniyle sektörde değişime karşı kesinlikle bir miktar direnç vardır. Ancak televizyon endüstrisinin daha ilerici ve kapsayıcı olabilmesi için yeni ve çeşitli hikayeleri denemeye istekli olunması gerekiyor. Yapımcılar ve yayıncılar güncel sorunları ve toplumumuzun çeşitliliğini yansıtan hikayelere yatırım yapmalıdır. Ek olarak karakter gelişimine ve stereotiplerin ötesine geçen incelikli hikaye anlatımına daha fazla önem verilmelidir. Kavita Kaushik'in içerik sorunları nedeniyle sektörden ayrılma kararı, hikayelerin televizyonda anlatılma biçiminde köklü değişiklikler yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Bu, sektörün yaklaşımını yeniden düşünmesi ve kaliteye ve ilerici hikaye anlatımına öncelik vermesi için bir katalizör görevi görmelidir. Bu, hem izleyicilerin hem de içerik oluşturucuların daha anlamlı ve kapsayıcı içeriğe geçişe hazır olduklarına dair açık bir mesajdır.

Adaa Han

Aktris Adaa Khan'ın arşiv fotoğrafı

Aktris Adaa Khan'ın arşiv fotoğrafı

Televizyonda ilerici içerik eksikliği birçok aktörün karşılaştığı bir zorluktur. Kariyerimde gerileyici hikayelerle karşılaştım ve endişelerimi yaratıcı ekibe ileterek bunlarla başa çıktım. Daha ilerici ve kapsayıcı içeriğe doğru ilerlemek için televizyon endüstrisinin anlattığı hikaye türlerini çeşitlendirmesi gerekiyor. Odak noktası kapsayıcılık, temsil ve güncel sorunların ele alınması olmalıdır. Yeni yazarları teşvik etmek ve onlara benzersiz bakış açılarını paylaşabilecekleri bir platform sağlamak, çok ihtiyaç duyulan değişimi de beraberinde getirebilir. Kavita Kaushik'in kararı hikaye anlatımında köklü değişikliklere duyulan ihtiyacın altını çiziyor. Kişinin inançlarını savunması, endüstriyi mevcut uygulamalar üzerinde düşünmeye teşvik etmeli ve daha ilerici ve çeşitli anlatılara olanak sağlamalıdır. Bu, daha iyi, daha kapsayıcı ve yenilikçi içeriğe yönelik bir talebin olduğunun açık bir işaretidir.

Charrul Mallik

Charrul Mallik'in arşiv fotoğrafı

Charrul Mallik'in arşiv fotoğrafı

İnsanlar televizyonun değişmesi gerektiğini, televizyonun bunu yapması gerektiğini, televizyonun bize şunu göstermesi gerektiğini söylüyor. İzleyiciler zaman geçirmek için TV izliyor ve eğer bir program başarılı olursa reklam alıyor, bu da iş anlamına geliyor. Bu, izleyicinin neyle bağlantı kurduğu ve ne görmek istediğiyle ilgili. Bana sorarsanız güncel konularda insanları bilinçlendiren, anlamlı mesajlar veren içerikler olması gerektiğini söyleyebilirim. Ancak çoğu insan sadece drama, drama, drama izlemek ister. Piyasa arz ve talebe göre çalışır. Yalnızca aynı eski içeriğe artık talep kalmadığında değişecektir. İnsanların bakış açılarını genişletmeleri, düşünmeleri ve anlamaları gerekiyor.

Gulfam Han Hüseyin

Gulfam Khan Hussain'in dosya fotoğrafı

Gulfam Khan Hussain'in dosya fotoğrafı

Yeni içerik denemeye gelince yaratıcılar şüpheci davranıyor. “İşe yarayan şeyi getirelim” diye düşünüyorlar. Mantığım basit: Alışılmadık bir şeyi yeterince dramatik bir şekilde sunarsanız, bir devrimi tetikleme şansınız olur. Basitçe söylemek gerekirse, ilerici içeriğin oluşturulması gerekiyor. Daha önce ilerici içeriğin kabul edildiğini görmediğimizden değil. Dolayısıyla televizyonun da ilerici içerik üretmesinin zamanı geldi. Geçmişte, sanatçı olarak mutsuz oldukları için sektörü bırakan bazı insanlar tanıyordum. İçerik oluşturucuların fark etmesi gereken şey, günümüzde içeriğin durağanlaştığı ve insanların gösterileri iptal etme noktasına kadar gerilediğidir. Çok kısa sürede çok fazla program iptal edildi ve belki de bu bir uyandırma çağrısıdır. Yeni anlatıları ve fikirleri benimseyerek ve stereotiplere meydan okuyan içerikleri destekleyerek bir değişiklik yapmanın tam zamanı.

(Tüm fotoğraflar: Instagram)