Mahabharat’tan Girija, Gufi Paintal’ın ona “Hayatımı kurtardın” dediğini hatırlıyor.

şermin

Member
En çok Mahabharat’taki Dhritarashtra’yı canlandırmasıyla tanınan aktör Girija Shankar, bu ay yaşa bağlı bir hastalıktan ölen eski arkadaşı ve rol arkadaşı Gufi Paintal ile ilgili yalnızca güzel anılara sahip. Gufi, hit dizide Shakuni rolünü oynamıştı ve hala karakteristik yürüyüşü ve diyaloglarıyla tanınıyor. Girija, topallamanın planlı olmadığını, aslında gösterinin başlarında ortaya çıkan kalça eklemi sorununun bir sonucu olduğunu söylüyor. Gufi’ye kalça sorununa katlanmasını ve yürümedeki zorluğunu karakterine dahil etmesini tavsiye ettiğini iddia ediyor. Ayrıca okuyun: Adipurush’ta Mahabharat Aktris Girija Shankar: “Bu Tapori dilini kullanmaya gerek yok, daha iyisini yapabilirlerdi”

Dhritarashtra rolünde Girija Shankar ve Gufi Paintal ve Mahabharat’tan Shakuni.
Girija Shankar, Gufi Paintal’a bir fikir verdiğinde

Hindustan Times ile yaptığı özel bir röportajda Gufi’yi hatırlayan Girija, “O benim çok sevgili ve yakın bir arkadaşımdı. Aslında onu Mahabharat’tan çok önce tanıyordum. Harika bir insandı, çok yardımsever ve çok pozitifti. Birkaç gün önce aramızdan ayrılması çok üzücü ve trajik. Onunla ilgili çok güzel anılarım var, özellikle Mahabharat sırasında. Shakuni oynamaya ilk başladığında kalça eklemi ve kalça kemikleriyle ilgili sorunları olduğunu hatırlıyorum. Bu yüzden, Mahabharat boyunca onu canlandırdığı için başlangıçta Shakuni karakteri üzerinde çalışmadı. Çok endişeliydi ve sorunun farkındaydı ve sık sık benimle bunun hakkında konuştu. “Ne olduğunu bilmiyorum. Doğru yürüyemiyorum, düz yürüyemiyorum, Shakuni’nin bu karakterini tam olarak nasıl geliştireceğimi bilmiyorum.”

Girija şöyle devam ediyor: “Ben de biraz endişelendim ama sonra ona ‘Hey, bak, baygınlık geçirme ve merak etme’ dedim. Bir Shakuni olarak, eğer düz yürüyemiyorsanız, bunu gerçekten bir Shakuni özelliği yapmalısınız.’ Heteroseksüel ve heteroseksüel bir adam olmadığını, yapay olduğunu ve ayrıca karaktere gerçekten uyan bir parça fiziksel topallığa sahip olduğunu.” Çok anlayışlı ve mutluydu ve “Sorun değil” dedi. heteroseksüel bir erkek olmadığını ve doğru düşünmediğini. İşte bu. Çok mutlu oldu ve bana teşekkür etti. Sık sık kendi kendime sordum ve ‘GirIja, hayatımı kurtardın’ dedim.”

Girija ve Gufi başka bir TV programıdır.

Girija, aynı zamanda Chunni adlı bir TV programında çalışmaktan da keyif aldı. Film, BR Films bayrağı altında Gufi Paintal tarafından yönetildi ve Pencap’tan iki arkadaşı konu alıyor. Girija, iki arkadaştan biri olan Hardayal Singh rolünü oynadı. “Gufi beni çok sevdi ve beni kadroya aldığı için mutluydu ve ayrıca Mahabharat’ta Dhritarashtra oynadığımdan tamamen farklı bir şey çaldığım için çok müteşekkir ve mutluydum” diyor.

“Bazen bir sahnenin, özellikle de çok dramatik sahnelerin işlenmesinde takılıp kalıyordu. Bu yüzden beni her zaman serbest bırakır ve ‘Tamam, istediğin gibi performans sergileyebilir, yürüyebilir ve hareket edebilirsin, ben de ayarlarım’ derdi. böyle vurdu.’ “Bu onun için çok iyiydi. Kayıtların ve dizinin genel sonucundan çok memnun kaldı. Onunla harika bir deneyimdi” diye ekliyor.

Birbirlerini ne kadar süredir tanıdıklarını sorunca Pat, “Onunla ilk kez 1983’te Chopra Saab Aaj Ki Awaz’ı çekerken tanıştım. Beni oynadığım çok küçük bir kamera hücresine aldılar ve çok mutlu oldular.” O zamandan beri Gufi’yi neredeyse 40 yıldır tanıyorum. Onu özleyeceğiz. O harika bir ruhtu, harika bir arkadaştı.” Aaj Ki Awaz’ın yönetmenliğini Ravi Chopra, yapımcılığını ise BR Chopra üstleniyor. Gufi’nin bir akıl hastanesinden sahnelerde de küçük bir rolü vardı.

Girija Shankar bugünlerde neler yapıyor?

Girija şu anda birkaç proje üzerinde çalışıyor. ABD’de yaşıyor ama bir belgesel film için Hindistan ve ABD arasında gidip geliyor. Punjabi ve İngilizce bir belgesel olduğunu söylüyor. Ayrıca gerçek bir hikayeden uyarlanan bir kısa film üzerinde çalışmaktadır. Himachal’da çekilecek. “İkisi de benim için çok önemli” diyor. Ayrıca ABD’de İngilizce bir film çekmekle meşgul. “Geliştirme ve ön üretime çoktan başladık. İnşallah bu yıl sonuna kadar sahneye çıkabiliriz. İşte böyle ve hayat güzel.”