Mahira Sharma: Shiva'ya dua ederken derin bir bağ hissettim

şermin

Member
Igg şöhreti, aktör Mahira Sharma, Lord Shiva'nın bir adanmışıdır ve her yıl Mahashivratri'de oruç tutar. “Oruç tutarak, meditasyon yaparak ve Lord Shiva'ya adanan dualarla Mahashivratri'yi kutluyorum. Ayrıca gün boyu oruç tutuyorum ve Shiva lingam'ı süt, bal ve suyla yıkamak, bilva yaprakları sunmak ve Shiva Mahamrityunjaya Mantra gibi mantralar söylemek gibi ritüeller gerçekleştiriyorum” ve ekliyor: “Bereket kazanmak için Shiva Tapınağını ziyaret ediyorum. Gün, iç huzura, bilgeliğe ve aydınlanmaya ulaşmayı amaçlayan manevi uygulamalarla kutlanıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da oruç tutacağım, Şiv tapınağını ziyaret edip dua edeceğim.”

Mahira Sharma, Mahashivratri'de

Bepanah Pyaar oyuncusu, Shiva'nın kendisi üzerinde her zaman kişisel ve profesyonel bir etkiye sahip olduğunu düşünüyor. “Lord Shiva'ya bağlılığın benim üzerimde yarattığı etki, kişisel ve profesyonel yaşamım üzerindeki olası etkisi de dahil olmak üzere çok saf. Lord Shiva'ya bağlılık huzur, güç ve rehberlik, ilişkiler ve genel refah duygusu getirdi.” “Profesyonel olarak bende de nitelikler ortaya çıkardı” diyor.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

“Lord Shiva'ya olan bağlılığım nedeniyle, dualar sırasında derin bir bağlantı duygusu hissettim, netlik ve içgörü anları yaşadım, zorlu zamanlarda teselli buldum veya inançlarını doğrulayan işaretler ve eşzamanlılıklar yaşadım. Lord Shiva'ya olan bağlılıklarından ilham alan ruhsal farkındalık veya içsel dönüşüm anlarını sıklıkla takdir ediyorum” diye ekliyor 26 yaşındaki oyuncu.

“Lord Shiva'nın en ilham verici öğretilerinden biri, onun tarafsızlık ve aşkınlığın vücut bulmuş halidir. Sharma, öğretilerine ne kadar değer verdiğini vurgulayarak, “Ayrıca, Lord Shiva'nın yaratıcı, koruyucu ve yok edici rolü yaşamın döngüsel doğasını ve değişimin kesinliğini sembolize ediyor” diyor.

Ayrıca adanana kadar ziyaret ettiği kutsal yerleri de paylaşıyor. “Ujjain, Mahakaleshwar Tapınağı ve Shiv Khori gibi yerleri ziyaret ettim. Shiv Khori, Hindistan'ın Jammu ve Keşmir eyaletinin Reasi bölgesinde bir mağara tapınağıdır. Mağara çok güzel bir şekilde Lord Shiva'ya adanmıştır. Ujjain'in de onlardan biri olduğunu düşünüyorum.” “Yedi Kutsal Şehir ve Mahakaleshwar Jyotirlinga, Lord Shiva'ya adanmış en sevdiğim on iki Jyotirlinga'dan biridir. Kendisini tezahür ettirdiğine inanılan benzersiz lingamıyla tanınıyor,” diye bitiriyor Sharma.