Matthew Perry, 2022 anılarında ketaminin kendisini “öldüğüne” inandırdığını açıkladı.

şermin

Member
Matthew Perry’nin şok edici ölümünden aylar sonra, otopsi raporları sonunda ölüm nedenini doğruladı. 15 Aralık Cuma günü, Friends oyuncusunun anestezik ilaç ketamininin akut etkilerinden öldüğü yönündeki raporlar doğrulandı. Perry, 2022’de Arkadaşlar, Aşıklar ve Büyük Korkunç Şey: Bir Anı adlı kitabında ketaminin olumsuz etkilerini tartıştı. Kendisi, Kovid-19 salgını sırasında İsviçre’deki bir rehabilitasyon kliniğinde kalırken kendisine ketamin aşısı yapıldığını açıkladı.

Matthew Perry, ketaminin akut etkileri nedeniyle hayatını kaybetti (REUTERS)
Ketamin Matthew Perry’ye ‘ölüyormuş’ gibi hissettirdi

17 Again oyuncusu anılarında şunları anlattı: “Ketamin 1980’lerde çok popüler bir sokak uyuşturucusuydu. Artık bunun sentetik bir formu var ve iki nedenden dolayı kullanılıyor: ağrıyı dindirmek ve depresyonu tedavi etmek için.” Ağır ketamin kullandığını itiraf etti ve şaka yaptı: “Her yerinde benim adım var, olsa daha iyi olur.” Matty’nin adını verebilirim.”

Facebook’ta HT Channel’daki son dakika haberleri ile güncel kalın. Şimdi Katıl

Perry ayrıca uyuşturucudan hoşlandığını ve buna “devasa bir nefes verme” adını verdiğini açıkladı. Görev yaptığı süre boyunca gözleri bağlı olarak müzik dinledi.

Ancak ilacın kendisini “ölüyormuş” gibi hissettirdiğini ve infüzyon sırasında “ayrışmaya” neden olacağını da itiraf etti. Olayı hatırlayarak şunları yazdı: “‘Ah,’ diye düşündüm, ‘Öldüğünde böyle olur.'” Perry şöyle devam etti: “Yine de bu saçmalığa kaydolmaya devam ettim çünkü bu farklı bir şeydi ve farklı olmak da iyiydi. ”

Merhum oyuncu şunları da ekledi: “K’yi almak, dev bir şanslı kürekle kafasına darbe almak gibi. Ama akşamdan kalmalık çok şiddetliydi ve kepçeden daha ağır basıyordu.” İlacın etkileri o kadar kötüydü ki Perry bölümü şu sözlerle bitirdi: “Ketamin bana göre değildi.”

Matthew Perry’nin otopsi raporu

Otopsi raporu, Perry’nin ölümüyle ilgili gizemi ortadan kaldırarak onun “ketaminin akut etkilerinden” öldüğünü doğruladı. Raporda ayrıca Perry’nin İsviçre’deki rehabilitasyondan ayrıldıktan sonra bile ketamin tedavisi almaya devam ettiği ortaya çıktı. Ancak rapor, son tüketiminin ani ölümünden bir buçuk hafta önce olduğunu doğruladı.