Mükem anlamı nedir ?

Ertac

Global Mod
Global Mod
Mukem, genellikle "iyi" veya "iyi kalite" anlamna gelen bir sozcuk olarak tanmlanr. Bu kelime, ozellikle bir urunun veya bir hizmetin kalitesini degerlendirmek icin kullanlr. Mukemmel kalite, kalitesi en iyi standartlara uygun olan urun veya hizmetleri tanmlayan bir terimdir.

Bir urunun veya hizmetin mukemmel kaliteye uygunlugunu anlamak icin, urunun veya hizmetin tasarm, dayankllk, guvenilirlik, verimlilik ve diger cesitli ozellikleri goz onunde bulundurulmaldr. Mukemmel kalite, kullanclarn beklentilerini karslamak icin uretilen urun veya hizmette bir standarttr. Bu standart, bir urun veya hizmetin kullanclarn belirli beklentilerine cevap vermek icin uretilmis olmas gerektigini ifade eder.

Mukemmel kalite, urunun veya hizmetin uretim surecinden gectigi her asamada saglanmas gereken standartlarn bir ozetidir. Bu standartlar, urunun veya hizmetin uretim asamasndan kullanma hazr hale getirilmesi asamasna kadar tum asamalarda gecerlidir. Kalite standartlar, uretimin veya hizmetin kullanclarn beklentilerini karslayabilecek sekilde gerceklestirilmesini saglamak icin planlanmstr.

Mukemmel kalite, uretim ve musteri hizmetleri icin de onemlidir. Mukemmel kalite, musterilerin beklentilerini karslamak icin iyi planlanms uretim ve musteri hizmetleri saglamak icin uygulanan kalite standartlarnn bir ozetidir. Kalite standartlar, urunun veya hizmetin tum asamalarnda kullanclarn beklentilerinin karslanmasn saglamak icin planlanmstr.

Mukemmel kalite, bir urunun veya hizmetin kalitesine iliskin cesitli ozelliklerin degerlendirilmesinde kullanlr. Bu ozellikler, urunun veya hizmetin tasarm, dayankllg, guvenilirligi, verimliligi ve diger ozellikleri icerir. Mukemmel kalite, urunun veya hizmetin kullanclarn belirli beklentilerine cevap vermek icin uretilmis olmas gerektigini ifade eder. Mukemmel kalite, uretim ve musteri hizmetleri icin de onemlidir.