Nima Yamini, Matt Rife'ın yasal işlem başlatmayı düşünmesinin ardından bunun 'aptalca bir şaka' olduğunu söyledi

şermin

Member
Komedyen Matt Rife'ın, Yamini'nin, Rife'ı şöhret kazanmak amacıyla “Hollywood yöneticilerine” sözlü röportajlar verirken gördüğünü iddia ettiği bir Haberyu yayınlamasının ardından, kendini komedyen olarak ilan eden Nima Yamini'ye karşı yasal işlem başlattığı bildirildi.

Matt Rife (sağda), iddialar nedeniyle Nima Yamini'ye karşı hakaret davası açmayı düşünüyor. (X/AP)

TMZ Rife ve ekibinin yasal seçenekleri araştırdığını ve Yamini'ye karşı bir hakaret davası açmayı düşündüğünü bildirdi. Komedyenin “insanların adını etkileyici olarak kullanmasından bıktığı” bildirildi.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.
Rife'ın sosyal geçmişi kusursuz değil

Aralık ayında Rife, aile içi şiddet şakasıyla ilgili tartışmaların ortasında TikTok'ta altı yaşındaki bir çocukla tuhaf bir kavgaya girişti. Çocuğun Haberlarından birine yorum yapmasının ardından Rife, çocuğa Noel Baba'nın var olmadığını ve çocuğun annesinin hediyelerini “OnlyFans kârıyla” finanse ettiğini söylediğine kefil oldu. Bu çok dikkat çekti ve pek çok kişi bunu Rife'ın görünürde bir sebep yokken haksız yere bir çocuğu hedef alması olarak gördü.

Ayrıca OKUYUN| Yoongi nerede? Suga askere alındıktan sonra gizli kaldığı için BTS Ordusu doğum günü güncellemesini bekliyor

En son yasal değerlendirme, Yamini'nin iki Hollywood yöneticisiyle bir toplantıya katıldığını iddia ettiği ve bu yöneticilerin şöhret karşılığında hem kendisinden hem de Rife'dan sözlü iyilik talep ettiklerinin iddia edildiği Habersundan kaynaklanıyor.

Yamini “hemen kalkıp kapıya gittiğini” söyledi ancak Rife'ın odadan çıkmadan önce onlara “bl**obs” verdiğini iddia etti.

Yamini, “Bu adamın adı Matt Rife'dı” dedi.

“Aptalca şakam onun itibarını zedelememeli.”

Tartışmaya tepki gösteren Yamini daha sonra sadece şaka yaptığını belirten bir Haber yayınladı. İddiaların bir parodinin parçası olduğunu açıkladı.

Şöyle dedi: “Bir süre önce sitemde komedyen Matt Rife hakkında 'Alpha King Nima' adlı bir parodi Habersu yapmıştım. Alpha King Nima hicivdir; Bunlar şaka.”

Sözde komedyen ayrıca Rife'ı kişisel olarak tanımadığını, onunla hiç tanışmadığını veya kendisi ve Hollywood yöneticileriyle aynı odada bulunmadığını da açıkladı.

“Matt Rife'ı tanımıyorum. Onunla hiç tanışmadım ama aptalca şakam onun itibarını zedelememeli. Kendisine gerçekten çok başarılar diliyorum ve içeriğim tamamen hiciv…”

Ayrıca OKUYUN| 'The Kardashian'ın 5. Sezonu Disney Plus'ın Çıkış Tarihini Belirledi, Fragman Yayınları: İzle

“İçeriğim tamamen eğlence amaçlıdır ve hiçbir gizli amacı yoktur. O yüzden lütfen herkes söylentilere, yalanlara, dedikodulara ve şakalara dayanarak nefret etmeyi bıraksın. Matt Rife bunu yapmama izin vermedi ama bir açıklama yapmak istiyorum. Bu yanlıştı. Yamini Habersunu “Matt Rife komplosu kesinlikle doğru değil” diye tamamladı.