Poonam Dhillon, CINTAA'nın yeni başkanı seçildi ve küçük TV sanatçılarının daha hızlı ödeme almasına yardımcı olmak istiyor

şermin

Member
Aktris Poonam Dhillon, Sinema ve TV Sanatçıları Derneği'nin (CINTAA) yeni başkanı olarak devraldı ve Başkan Yardımcısı olarak seçilen aktör Padmini Kohlapure ve Genel Sekreter olarak aktör-komedyen Upasana Singh'den oluşan yeni atanan ekiple yakın çalışmayı dört gözle bekliyor.

Poonam Dhillon

“Haberi aldığımda çok duygulandım ve mutlu oldum. Bir kadın başkana ihtiyaçları vardı ve Padmini de benim adımı önerdi. Dhillon, “Her şey çok dostaneydi” diyor.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Oyuncu, yeni rolünde daha az kazanan küçük TV sanatçılarının mali durumunu iyileştirmeye odaklanmak istiyor ₹Aylık 5.000. Mevcut düzenlemeye göre, bir televizyon yapımında çalışan tüm sanatçılara 90 gün sonra ödeme yapılıyor ve Dhillon, günde küçük bir miktar kazanan sanatçılara ödemelerin daha erken yapılması gerektiğini düşünüyor.

“Daha düşük maaşla çalışan sanatçıları öne çıkardık. Çok para kazanan ve yapımcıyla sözleşmesi olan oyuncuların, bir veya iki gün çekim yapan ve çok iyi maaş alan sanatçılara göre daha az yardıma ihtiyacı var. Bu konulara odaklanmaya karar verdik” diye doğruluyor 62 yaşındaki adam.

Neden düşük ücretli sanatçılara dikkat çekilmesi gerektiğini açıklayan Dhillon, geçimlerini, ailelerini ve geçimlerini gelirlerine göre sağlayan kişilere belirli bir süre içinde ödeme yapılmasının önemli olduğunu söylüyor.

“Ve 90 gün zaten uzun bir süre. Biz yapımcılardan maaşlarını artırmalarını istemiyoruz, bu yapımcılara ve sanatçılara kalmış bir şey ama ödemenin erken yapılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Amaç üreticileri taciz etmek değil ama küçük ve adil bir talep” diye ekliyor.

Dhillon, diğerlerinin yanı sıra mevcut maaş döngüsündeki bu küçük değişikliklerin yalnızca üreticilere fayda sağlamakla kalmayıp aynı zamanda sanatçıların da kendilerini daha sorumlu hissetmelerini sağlayacağına inanıyor. Yeni liderliğin bu değişiklikleri uygulamak için aklında bir zaman çizelgesi olup olmadığı sorulduğunda aktör, bunların mümkün olduğu kadar erken uygulanmasını istediğini söyledi.

“Ayrıca yeni stratejileri hayata geçirmek de sadece bizim elimizde değil. İlgili herkesle yakın çalışmalıyız. İki ay, altı ay, bir yıl diyemem. Diğer ajanslarla çalışmamız gerekiyor ama kesinlikle yakın zamanda bunun üzerinde çalışmak istiyoruz” diye bitiriyor.