‘RHONY’ mezunu Cindy Barshop, beyin kanseriyle mücadele ettikten sonra yeniden öğrenme yolculuğunu anlatıyor

şermin

Member
“RHONY” mezunu ve VSpot kurucusu Cindy Barshop, 2022’de nadir görülen bir lenfoma türü nedeniyle tedavi gördükten sonra hayatını yeniden öğrenme yolculuğunu anlattı.

People ile yaptığı özel röportajda eski realite TV yıldızı, hastalığın teşhisi, tedavisi ve iyileşmesinin öyküsünü paylaştı.

People ile yaptığı özel röportajda eski realite TV yıldızı, hastalığın teşhisi, tedavisi ve iyileşmesinin öyküsünü paylaştı.

“Herkes sarhoş olduğumu düşünüyordu” – Cindy Barshop

Nisan 2022’de Cindy, St. Marten’deki Princess Juliana Uluslararası Havaalanında seyahat ederken, uçuş personelinin çok sarhoş olduğunu iddia etmesi nedeniyle uçağa binmesi engellendi.

Yıldız, “Bir bira içtim, o kadar da önemli değildi” diye anımsıyor.

“Birden havaalanı güvenliği yanıma geldi ve ‘Gitmene izin yok, uygun davranmıyorsun’ dedi.”

Ertesi gün personel onun New York’a geri dönmesine izin verdi. Ancak birkaç gün sonra nişanlısı Jay Cardiello ile bir yardım etkinliğine katılırken akşam yemeğinde bayıldı.

“Balığımı parmaklarımla yedim, sonra bayıldım” dedi. “Herkes benim sarhoş olduğumu düşünüyordu.” Hatırladığı son şey Jay’in onu acil servise götürmesiydi.

Dört gün sonra, strese bağlı bir baş ağrısı olduğuna inandığı şeye, lenfatik dokuda ve/veya omurilikte kötü huylu hücrelerin oluştuğu, aynı zamanda CNS olarak da adlandırılan, merkezi sinir sisteminin primer lenfoması teşhisi konuldu.

“Gerçekten pek bir şey yapamazdı” – Howie Barshop

Cindy’nin erkek kardeşi Howie Barshop, tedavi yolculuğunu hatırlıyor. “Teşhis beni şok etti” diye paylaştı.

Ayrıca “yıkılmış” olan yeğenleri hakkında da konuştu. Annelerinin ölüp ölmeyeceğini bilmeden yatağa gittiler.”

Cindy, teşhis konulduktan sonraki ayları karmakarışık kemoterapi randevularıyla geçirdi.

“Tedavi için hastaneye gidip sonra eve gelip uyumaktan başka yapabileceği pek bir şey yoktu.”

“Bu başlı başına tam zamanlı bir işti.”

Ağustos 2022’de kanserden arındığı açıklandı ancak Kasım ayında otolog kök hücre nakli yapılması önerildi. Nakil, daha yüksek dozda kemoterapi gerektirir ve bu nedenle hastanın zayıflamasına ve beyaz kan hücresi sayısının çok düşük olmasına neden olur.

“Mutlu olmalısın” – Cindy iyileşmesi hakkında

“Bunu söylemekten nefret ediyorum ama kemoterapiden sonra kimse kendini iyi hissetmiyor. Cindy, “Vücudunuzu yeniden süper sağlıklı olması için eğitmelisiniz ve bu iç için de geçerli” dedi.

“Bir kez hayatta kaldığınızda, daha sağlıklı olmak ve daha iyi hissetmek için mutlu olmalısınız.”

Ayrıca her şeyi atlattıkları için çocuklarını övüyor.

“Yüzlerce öpücüğü ve sarılmaları bende sağlıklı olma ve iyileşme isteği uyandırdı” dedi.

Kendi öyküsünü paylaşarak hastalıkla bağlantılı travma yaşayanlara yardım etmeyi ve onları yardım aramaya teşvik etmeyi umuyor.

10 farklı doktorun dahil olduğu kanser sonrası hayatı hakkında “Asla işin bitmedi” dedi. Ama aynı zamanda ilerleme de görüyor.

Cindy, “Her gün kendimi daha iyi hissediyorum, her gün daha akıllı, daha bilinçli ve isabetli hissediyorum” dedi. “Eski halime döneceğimi biliyorum.”

“Bunun olmasının bir nedeni olduğunu ruhumun derinliklerinde biliyorum. “Kadınların acıları ve zorlukları konusunda onlara yardımcı olmak ve kendi tenleriyle daha rahat hissetmelerine yardımcı olmak için buradayım” diye bitirdi.