Rubina Dilaik, Himachal’daki ani seller hakkında: Aileme saatlerce ulaşamadım

şermin

Member
Sağanak yağmurlar Himachal Pradesh ve komşu bölgelerde hasara yol açarak ani sellere ve toprak kaymalarına neden olurken, Shimla doğumlu aktris Rubina Dilaik, televizyondaki korkunç görüntüleri hatırlarken endişesini dile getirmeden edemedi.

Rubina Dilaik

Şöyle diyor: “Televizyondaki görüntüler ürkütücüydü. Birkaç gün önce ağ olmadığında ve ailemle saatlerce iletişim kuramadığımda endişelendim. Ama çok şükür ailemle konuşabildim ve onlar iyi. İyi gidiyorlar ama onlar için endişeleniyoruz.”

Devam eden krizin ortasında, Dilaik’in Shimla’da yaşayan birçok akrabası, anne babasının kasabanın 108 km kuzeyindeki çiftlik evine sığındı. 33 yaşındaki kişi şöyle diyor: “Evimiz belli bir ölçüde koruma sağlayan dağların eteğinde. Ancak heyelanlar kaçınılmazdır. Neyse ki şu ana kadar büyük bir can kaybı olmadı… Umarım her şey bir an önce düzelir.”

Shimla’daki su sıkıntısıyla ilgili konuşan Dilaik, “Şehrin ana su kaynağı sular altında kaldığı için içme suyu sıkıntısı yaşanıyor; Devlet insanlara tankerlerle su sağlıyor.”

Dilaik, bölgedeki kapsamlı inşaat çalışmalarının yol açtığı endişe verici duruma da dikkat çekiyor: “Bahut zyada inşaat ho gaya hai. Şiddetli yağmurlar nedeniyle toprak artık çok gevşek hale geldi. İnsanlar evlerinin temelleri hakkında endişe ve endişe içindeler” dedi.

• YAZAR HAKKINDA

Mumbai merkezli Kavita Awaasthi, günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT Cafe için bir TV yazarıdır. …ayrıntılı olarak görün