Rubina Dilaik, X hesabının hacklenmesine tepki gösterdi: Bu size gerçekten bir güvenlik hissi vermiyor

şermin

Member
Rubina Dilaik çevrimiçi bilgisayar korsanlığının son kurbanıydı. Aktrisin X hesabı hacklendi ve bunu sadece hayranlarının fark ettiğini söyledi. “Bu sabah, son iki gün içinde pek çok hayranımın bana Instagram ve e-posta yoluyla mesajlar gönderdiğini ve hatta bazılarının ailem ve arkadaşlarımla iletişime geçerek X hesabımın saldırıya uğramış olabileceğini bana bildirdiğini fark ettim. Seyahat ettiğim ve yeni bir annenin hayatını yaşadığım için kontrol etme şansım olmadı” diye açıklıyor.

Rubina Dilaik'in X hesabı hacklendi

Dilaik ayrıca tekrar giriş yapmayı denediğinde başarısız olduğunu açıklıyor. “Bugün kapıyı açtığımda kilitliydim. Birkaç deneme yaptım ama şok içinde tekrar giriş yapamadım. Bana bazı doğrulama soruları soruldu ve bu sorular sonunda beni, üzerinde yıldız işareti olduğu ve bana ait olmadığı için açıkça belirtilmeyen bir e-posta adresine yönlendirdi. 36 yaşındaki oyuncu, “İşte o zaman hesabımın saldırıya uğradığını fark ettim” diyor.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

İşte onun yazısı:

“Çevrimiçi alandaki güvenlik pek iyi değil. Hesabımı hackleyen ilk kişi ben değilim. Bu sizi gerçekten güvende hissettirmiyor ama bu gibi durumlarda paniğe kapılmıyorum. En büyük endişem, hayranlarımı yasadışı faaliyetler gerçekleştiğinde tuzağa düşmemeleri için bilgilendirmekti.” diyen aktör, sosyal medyada güvenlik duygusunun bu günlerde kaybolduğuna dikkat çekti. “Kamuya mal olmuş kişiler olarak, özel hayatlarımızın ne kadarını kamuya açık forumlarda açıkladığımız üzerinde kontrol sahibi olmalıyız. Kişi özel kalmayı da seçebilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medyanın avantaj ve dezavantajları olduğunu anlamamızın zamanı geldi. Ve başkalarının sosyal medya aracılığıyla hayatımızın kontrolünü ele almasına izin vermek yerine kontrolü kendi elimize alıyoruz.

Dilaik ayrıca hâlâ erişim hakkı alamadığını da belirtiyor. “Hesabımı geri almak için birçok kimlik doğrulama adımı denedim ancak başaramadım. Platformdan herhangi bir olağandışı aktivite veya uyarı sinyali gelmedi.”

“Herkese hayatlarında sosyal medyaya erişmeyi ne kadar istedikleri konusunda net olmalarını tavsiye etmek istiyorum. Herkes sosyal medyada ne kadar kişisel bilgiyi ifşa etmek istediğini anlamalı çünkü kötü şöhretli zihniyete sahip insanlar size çeşitli noktalarda sebepsiz yere sorun çıkarıyor, dolayısıyla her zaman sonuçları oluyor” diyerek okuyuculara bir ricada bulunuyor.

Haberler / HTCity / sinema / Rubina Dilaik, X hesabının hacklenmesine tepki gösterdi: Bu size gerçekten bir güvenlik hissi vermiyor