Sarah Todd, akıl hocası Jock Zonfrillo’yu kaybederek ‘harap oldu’ (Özel)

şermin

Member
İskoç TV sunucusu ve MasterChef Avustralya jürisi Jock Zonfrillo, 30 Nisan’da, yeni sezonun başlamasından sadece bir gün önce öldü. Şef Sarah Todd, Zonfrillo’nun Masterchef jürisi olarak görev yaptığı süre boyunca adaylardan biriydi ve “ölüm haberi karşısında tamamen mahvoldu ve şok oldu”. “O sadece inanılmaz bir şef değil, aynı zamanda hayatım üzerinde derin bir etkisi olan sevgili bir arkadaş ve akıl hocasıydı. Bu kayıp kalbimi kırıyor” diye yakınıyor.

Jock Zonfrillo ile Sarah Todd (Instagram)

Todd, onu nasıl “kanatları altına aldığını” ve kendisinin en iyi versiyonu olması için onu nasıl zorladığını açıklarken, ikisi birlikte güzel anıları paylaştı. “Onun rehberliği ve akıl hocalığı benim için paha biçilmezdi ve paylaştığımız anılara her zaman değer vereceğim,” diye ekliyor, onunla geçirdiği özel anlardan birini hatırlıyor: “Bölümlerden birinde, ıstakoz yemeğimi denediğinde ve üçü hak ettiğini söylediğinde. Michelin yıldızları. Hayretler içinde kaldım ve onun çapında birinin mutfağım hakkında böyle bir şey söyleyeceğine inanamadım. Minnettarlık ve duygularla dolup taşarak gözyaşlarına boğuldum.”

Todd için Zonfrillo “inanılmaz bir akıl hocası” idi. “Onun mirası bana ve mutfak dünyasındaki sayısız kişiye ilham vermeye devam edecek” diye ekliyor. Zonfrillo’nun ölümü, Todd dahil birçok kişi için oldukça ani ve beklenmedikti. Ölümünün kesin detayları kesin değil.

“Jock ile son etkileşimimde, benimle ne kadar gurur duyduğunu ve gelecekte yapmak istediğim her şeyde beni desteklemek için her zaman orada olacağını ifade etti. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacım olursa bana ulaşmam için beni cesaretlendirdi ve hayatımda böylesine nazik ve cömert bir akıl hocasına sahip olduğum için çok minnettarım” diye sözlerini bitiriyor.