Sargun Mehta “gürültülü” dizileri savunuyor: “Her şeyin arkasında bir mantık var. Beğenmiyorsanız onlara bakmayın.”

şermin

Member
Sargun Mehta yeni şovu Badall Pe Paon Hai için heyecanlı. Sargun, Amandeep Sidhu'nun rol aldığı diziyi destekliyor. Reklamlar, ailesine daha iyi bir yaşam tarzı sağlamak için borsada kariyer yapmak isteyen Pencaplı hırslı bir kızın hikayesini anlatıyor. Sargun ve Amandeep, Hindustan Times ile yaptıkları özel sohbette hırsın anlamı ve daha fazlası hakkında konuşuyor. (Ayrıca Okuyun: Gippy Grewal ve Sargun Mehta bu nedenle Sandeep Reddy Vanga'nın Hayvanını övüyor)

Sargun Mehta, başrolde Amandeep Sidhu ile Badall Pe Paon Hai'yi destekliyor.
Sargun Mehta: Kale direklerini değiştirmek açgözlülük değil

Badal Pe Paon Hai'nin baş kahramanı Bani utanmazca hırslıdır. Gerçek hayatta hırslı olmanın ne kadar önemli olduğu sorulduğunda Amandeep şöyle diyor: “Ben bir aktörüm. Eğer hırslı olmasaydım bugün olduğum yerde olmazdım. Oyunculuk çok zorlu çünkü bu tamamen yeteneğinize ve kaderinize bağlı. Diğer mesleklerden farklı olarak bunun için çalışamazsınız. Bu, hayatınızda aldığınız bir risktir.”

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Sargun ayrıca şunları ekliyor: “Hedef olmadan hayatta hiçbir şeyi başarmanın zor olduğuna inanıyorum. Hırs, bir hedef belirlemek ve ona ulaşmak için çabalamak anlamına gelir. Bu bir kerelik bir şey değil, devam eden bir süreçtir. Bir hedefe ulaşmak, onun üzerinde durmanız gerektiği anlamına gelmez. Sürekli yeni hedefler belirlemek ve hayattan vazgeçmemekle ilgilidir. Bazıları, hedeflerinizi değiştirdiğinizde buna açgözlülük diyebilir, ancak bu aslında yetinmemek ve her zaman daha fazlası için çabalamakla ilgilidir. Hayatta büyümek, sürekli öğrenmek ve her zaman başarılacak daha fazlasının olduğunu fark etmek anlamına gelir. Dolayısıyla eğer kendinizi koşullara göre değerlendirmek ve yeniden keşfetmek açgözlülükse, o halde bırakın bunu.”

Sargun Mehta hikaye anlatıcılığına olan yaklaşımını anlatıyor

Sargun'un şovları, kişisel zorluklarının yanı sıra sıklıkla kahramanın profesyonel kariyerini ve hedeflerini de gösteriyor. Bani'nin borsadaki zamanına benzer şekilde, üreticinin kendisi de ticaret diplomasına sahip ve işletme okuyor. Hikayesindeki hedef odaklı karakterlerin önemi sorulduğunda şu yanıtı veriyor: “Aslında bu benim zihinsel engelim. Bunu sık sık Ravi (kocası Dubey) ile tartışıyorum. Bir zamanlar bir dizi yazmıştım ama ana karakterin hayatta ne istediğini çözemediğim için takılıp kalmıştım. Ravi sadece hikayeye odaklanmamı önerdi ama karakterin isteklerini bilmeden hikayeyi geliştiremeyeceğimi hissettim. Bir yazar olarak ana karakterin hikayeyi ileriye taşıyacak hayallere ve isteklere sahip olmasının önemli olduğuna inanıyorum. Hikaye anlatıcılığına yaklaşımım, borsada kariyer yapmak isteyen bir kız gibi belirli hedefleri olan karakterler yaratmaktır. Bu mesleği (Badall Pe Paon Hai için) seçtim çünkü bu alanda çalışmayı arzulayan kızların olduğunu biliyorum ve onların hikayesini anlatmak istedim.”

Amandeep Sidhu, Bani'nin yolculuğundan etkilendi

Badall Pe Paon Hai'de Bani, ailesinin hayallerine ve hırslarına karşı direnişiyle karşılaşır. Amandeep'in oyunculuk tutkusu konusunda ailesini ikna etmesinin zor olup olmadığı sorulduğunda şöyle diyor: “Bani, mütevazı bir geçmişe sahip olmasına rağmen kaderinin yetiştirilme tarzıyla sınırlı olmadığına inanıyor. Amandeep'in de aynı amacı var. Orta sınıf bir aileden geliyorum. Hiçbir zaman 9'dan 5'e kadar çalışmayı istemedim. Büyük bir şey başarmak ve hayatta risk almak istedim. Bu duygu bende de yankılanıyor, ama bunu Bani kadar yüksek sesle dile getirmedim. Ayrıca daha fazla para kazanmak ve yaşam tarzımı değiştirmek istedim. Artık onlar (Amandeep'in ebeveynleri) onun gerçekten iyi şeyler yaptığını ve sözlerini tuttuğunu görüyorlar.”

Aktör şunları ekledi: “Hangi kariyer yolunu seçerlerse seçsinler, sorunlar her yerde var, özellikle de kadınlar için. Bu hikayede de aynı şey oluyor. Bani, ailesine iyi bir yaşam sağlamak için borsada çalışmak istiyor. Kimsenin parasını almak istemiyor; o sadece çok çalışmak istiyor. Ancak anne ve babasının rüyalarıyla ilgili sorunları vardı ve ben de aynı durumdaydım. Şu ana kadar hayatımda her şey yolunda gidiyor ve umarım Bani de istikrara kavuşur.”

Sargun Mehta: Televizyon milyarlara ulaşıyor

Televizyon programlarının abartılı hikâyeleri ve yüksek sesli formatlarıyla sosyal medyadaki memlerde neden sıklıkla dalga geçildiği sorulduğunda Sargun şöyle diyor: “İnsanlar televizyondaki her şeyin neden bu kadar gürültülü olduğunu çoğu zaman anlamıyorlar. Sinemaya gittiğinizde iki saat boyunca hikayeye odaklanırsınız. Ailenizle birlikte bir yayın platformunda bir program izlediğinizde içeriği siz seçersiniz. Ama televizyonda bu bir alışkanlık. Örneğin ev hanımları mutfakta yemek pişirirken, ev işlerini yaparken bir programı dinleyebilirler. Hikayede önemli bir şey olduğunda mutfaktan çıkıp izleyebilmeleri için günlük dizilerde ses efektleri kullanıyoruz. Bunun her zaman mantıklı bir nedeni vardır. Amaç bu insanları televizyona geri getirmekti. İnsanlar isterlerse bununla dalga geçebilirler.”

Şunu da vurguluyor: “Ülkede milyonlarca, milyarlarca insana ulaşıyoruz ve herkes televizyondaki karakterlerle özdeşleşebiliyor. Platformumuzda büyük filmler bile tanıtılıyor. Ancak bir şeyin belirli bir şekilde yapılmasının belirli bir nedeni vardır. Günümüz dünyasında insanların dikkat süreleri çok kısadır. Birçok Haber dizisinde komik bir etki yaratmak için Haberin Detaylarıda gülme parçaları kullanılır. Bu abartı olabilir ama etki yaratmak için kullanılıyor. Televizyonun dikkatinizi çekmesi gerekiyor, bu yüzden ne gerekiyorsa yapıyoruz. Birisi onu beğenmiyorsa izlemek zorunda değil.