Shafaq Naaz, Sheezan ve Falaq kardeşler sıkışıp kalmışken hayatlarına devam etmelerini anlatıyor: Kaybolmuş hissediyorsunuz

şermin

Member
Shafaq Naaz, zihinsel sağlığı üzerinde çalışırken bir yandan da televizyon sektöründe kendisine yer edinmeye çalışıyor. Ancak oyuncu, başarılı kardeşlere sahip olmanın getirdiği baskının işleri daha da zorlaştırdığını paylaşıyor. Kız kardeşi Falaq oradayken Bigg Boss OTTKardeşi Sheezan bir realite şovunda manşetlere çıktı Khatron Ke Khiladi.

Shafaq Naaz, aktörler Falaq Naaz ve Sheezan Khan’ın kız kardeşidir.

Shafaz, “Çok fazla baskı oluşuyor” diyor ve hemen ekliyor: “Ama en ufak bir kıskançlık ya da imrenme yok.” Hiçbir olumsuz duygu yok.”

Bununla birlikte oyuncu, hayata bir yön vermek, iyilik yapmak ve bu süreçte büyümek istediğini doğruluyor. “Sadece etrafınızdaki herkesin (aile içinde bile) hayatlarını sürdürdüğünü gördüğünüzde, tuhaf bir kaybolmuşluk ve yönünü şaşırmışlık hissine kapılıyorsunuz. Diğerlerinden çok, kendini bulamamakla ilgilidir. “Nereye gidiyorum”, “Hayatta neredeyim”, “Hayatımda ne yapıyorum?” gibi birçok soru akla geliyor. “Card hain kabhi kabhi’ye hangi duygular çarptı” diye itiraf ediyor.

Shafaq, TV şovlarıyla tanınıyor Sapna Babul Ka… Bidaai, Shubh Vivah, Gumrah, Devi Adi Parashakti diğer şeylerin yanı sıra, dibe vurduğunuzda ve yanıtlar bulmanız gerektiğinde başkalarını takdir etmenin çok şey gerektirdiğini sürdürüyor.

“Bir yerde sıkışıp kaldığınızda, bu çok fazla güç gerektirir… bahut himmat lagti hai… başkaları için ayağa kalkmak ve başkalarını alkışlamak” diye ekliyor ve bunun sadece başarılı kardeşlerle ilgili olmadığını açıkça belirtiyor.

31 yaşındaki oyuncu, sosyal medyadaki gürültüden ve herkesin internette sergilediği pek de gerçek olmayan yaşamdan dolayı büyük bir baskı altında olduğunu itiraf ediyor. Şöyle açıklıyor: “İnsanların başına iyi şeyler geldiğini ve hayatta ilerleyen insanların başına geldiğini gördüğümde, kendimi dışlanmış hissediyorum.” Bir sosyal medya uygulamasını açtığımda, insanların o kadar çok şey yaptığını hissediyorum ki, benimki güvensizliği tetikliyor. Bu devam ettikçe, insanlar yorum bölümüne gelip sert yorumlarıyla kendimi kötü hissettirdikçe durum daha da kötüleşecek. “Kitni gandi lag rahi ho”, “Pehle daha iyi thi” vb. Toh aapko jo thoda bhi olumlu duygu ho raha hota hai apne baare mein, woh mitti mein mil jaata hai. Sizi iyi ve pozitif hissetmeye hakkınız olmadığına ikna ediyor.”

Ancak mezarın üzerinde dans et Oyuncu herkesin kendine göre sorunları olduğunu ve güzel şeylerin doğru zamanda geldiğini kabul ediyor. “Kendimizi başkalarıyla karşılaştırmaya başladığımızda sorunlar ortaya çıkar. Kız kardeşimin de kendi sorunları olduğunu ve bunları aştığını biliyorum. Sheezan da. Bu yüzden hayatta daha iyi şeyleri beklerken acele etmemeyi ve güçlü kalmayı öğrendim” diye bitiriyor.

• YAZAR HAKKINDA

Delhi merkezli Syeda Eba Fatima, günlük eğlence ve yaşam tarzı takviyesi HT City için Bollywood, TV, OTT ve müzik hakkında yazıyor. …ayrıntılı olarak görün