Shivya Pathania, Himaşal’daki ani seller hakkında: Durum, Haberlarda gördüğümüzden çok daha kötü

şermin

Member
Son birkaç gün, erkek kardeşi toprak kaymaları ve sel baskınları nedeniyle Kullu-Manali’de mahsur kalan aktör Shivya Pathani için çok stresli geçti. Hatta onunla iletişime geçmek için Instagram hikayesinde yardım istemişti. “Onu aramaya devam ettim ama kötü ağlar nedeniyle bağlanamadım” diyor bize.

Shivya Pathania’nın ailesi Himaşal Pradeş’te kalıyor.

“Ağabeyim yaklaşık altı ila yedi gün önce Shrikhand Mahadev’e yürüyüşe çıktı ve yağmur yağmaya başladığında geri dönüyordu. Ve orada sıkışıp kaldı. Kendisine birkaç gün ulaşamadık ve endişelendim. Bir şekilde başka birinin telefonundan ailemi arayıp durumu güncellemeyi başardı” diyor.

“Neyse ki, biri bana Kullu Manali’nin yerel halkı için aileme ilettiğim bazı iletişim numaraları verdi. Neyse ki güvende olduğunu öğrendik.”

25 yaşındaki ağabeyi uzun bir mücadelenin ardından nihayet iki gün önce evine ulaştı. Memleketi Shimla da muson öfkesinden etkilendi. “Ailem bana durumun Haberlarda gördüğümüzden çok daha kötü olduğunu söyledi. “Mujhe koşulu Ki Önem Ka Idea nahi tha jab tak mujhe ye nahi pata chala ki mere kaafi dosto se ve bhai se nahi hopaara ile iletişim kurun Çünkü sab Networks kharaab hogae hain,” diyor ve ekliyor, “Olumlu kalmaya çalışıyorum, ama “İnternet çok rahatsız edici.”

Bu felaket sırasında yerel halk turistlere her konuda yardımcı oluyor” diyor. Dil Dhoondta Hai Oyuncu Pathania. “Böyle dharamshalalarda sıkışıp kalan birçok insan var. Ağabeyim de bölgeyi bildiği için şehir dışından gelenlere yardım etmek için onlara katıldı. Polis bile çok yardım ediyor çünkü ağ yok ve kimse yardım isteyemez” diye ekliyor.

Bitirmeden önce, 15 gün sonra olan doğum gününde memleketini ziyaret etmeyi planladığını açıklıyor. Ama şimdi bunun mümkün olacağını düşünmüyor. “Otel rezervasyonu yaptırdım ve her şeye karar verildi. Ama ailem bana eve gitmenin bir yolu olmadığını söyledi. Yaşadığım yere en yakın havalimanını bağlayan otoyol ciddi şekilde hasar gördü. Bu yüzden burada herkesin güvenliği için dua ediyorum. Bazı şeylerin ne kadar önemli olduğunu ancak başına bir şey geldiğinde anlarsın,” diye bitiriyor sözlerini.

• YAZAR HAKKINDA

Delhi merkezli Syeda Eba Fatima, günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT City için Bollywood, TV, OTT ve müzik hakkında yazıyor. …ayrıntılı olarak görün