Siddhartha Basu, merhum Nitin Desai’nin bir süredir mali sorunlarla boğuştuğunu açıklıyor

şermin

Member
Çarşamba günü, film endüstrisi dört kez Ulusal Ödül kazanan Nitin Desai’nin Karjat’taki ND stüdyosunda intihar ettiğine dair şok edici bir haberle uyandı. Desai ile birkaç projede çalışmış olan bilgi yarışması ustası ve TV yapımcısı Siddhartha Basu da haberlerle baş etmekte zorlanıyor.

Siddhartha Basu, Nitin Desai ile Kaun Banega Crorepati, Bluffmaster Dus ka Dum ve Sach ka Saamna gibi projelerde çalıştı.

“Son yıllarda onunla doğrudan bir temasım olmadı ama ortak arkadaşlarımız var. Pazar günü bazı ortak arkadaşlarıyla tanıştığını ve tamamen iyi göründüğünü ve çok fazla stres yaşayan ve bu adımı düşünen bir adama benzemediğini öğrendim,” diyor Basu.

Burada, birinin kafasında neler olup bittiğini asla bilemeyeceğinizi yansıttığını iddia ediyor. Basu, “Nitin asla hayır demeyecek ruha sahipti, onun bu kadar aşırı bir adım atmasına neden olan stresi ve baskıyı hayal bile edemiyoruz,” diyor ve ekliyor: “Pazar günü tanıştığı arkadaşları kötü bir şey fark etmedi. Onlarla mutluydu ve aslında heyecanla yaklaşan projeleri hakkında konuştu. En ufak bir stres belirtisi bile yoktu. Gerçekten üzücü bir haber.”

Birkaç rapora göre, büyük mali sorunlar yaşadı ve temerrüde düştü. ₹Ayrıca 252 crore kredi.

“Başka bir arkadaş grubu, onun gerçekten de finansal olarak mücadele ettiğini paylaştı ve bunlar yeni değildi. Bir süredir birkaç finansal sorunla mücadele ediyor” diyor.

Basu, Desai ile aşağıdaki gibi projelerde çalıştı: Kaun Banega Crorepati, Bluffmaster Dus ka Dum Ve sacha saamna.

Onunla çalışma anılarına dönüp baktığında Basu, “Her zaman imkansız hayaller kurdu ve onları mümkün kıldı.” Dünyanın her yerinde çalıştı, Londra ve New York’ta enstalasyonlar yaptı. O, şeyleri büyük ve kudretli bir ölçekte yarattı. Bugüne kadar çok mega projeler yaptık. Bir yabancı olduğum zamanları hatırlıyorum KBC Yapımcılar gelip alt yapısı ve kliması olmayan Film City’deki koşulları görünce bunun imkansız bir iş olduğunu söylediler. Film şehrinin tüm labirentini çözmemize ve birinci sınıf bir ortam yaratmamıza yardım etti. O bir sanat öncüsüydü. Çok üzücü bir gün.”

• YAZAR HAKKINDA

Delhi merkezli Sugandha Rawal bir film fanatiği ve günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT City için Bollywood, Hollywood, TV, OTT ve müzik hakkında yazıyor. …ayrıntılı olarak görün