Sumona Chakravarti: Bir ödülü kazanmamak, insanların bunu takdir etmediği anlamına gelmez

şermin

Member
Adınız ortaya çıkana kadar buna inanmakta zorlanacaksınız. Duyuruya ellerimi sıkıca kenetlemiştim. Şaşkına dönmüştüm. Her türlü ödül sizi daha iyi performans göstermeye motive eder ve günün sonunda takdir edilen şey, sıkı çalışmanızdır.

Sumona Chakravarti'nin ödül kazanması üzerine

Hint televizyonunda ilk programımı 2006 yılında yaptığımı farkettim ve yıl 2023, yani 17 yıl! Daha önce de aday gösterildim ama aslında ilk kez kazandım. Adım anons edildiğinde kalbim hızla çarptı. Aslında onu tuttuğumda beş saniye boyunca kendimi boşlukta hissettim. Harika hissettim.

Geçtiğimiz yılı sonlandırın ve 2024'e HT ile hazırlanın! buraya tıklayın

Birkaç yıl önce komedi alanında Dadasaheb Phalke ödülünü kazanmıştım ve Uttar Pradesh eyaleti de bana bir kez ödül vermişti ama bu, komedi alanındaki çalışmalarıma bir saygı duruşu niteliğinde. Ancak aday gösterilen birçok oyuncu arasında ödül kazanmak bu alanda benim ilkim oldu. Her şeyin olabileceği bir zaman olduğunu düşünüyorum. 17 yıldır çalışıyorum ama birçok kişi The Kapil Sharma Show ya da Bade Ache Lagte Hain'in benim ilk sergim olduğunu düşünüyor ama bu doğru değil. Bu gösteriler beni ünlü yaptı ama ondan önce de zaten pek çok iş yapmıştım. Son 10 yılda başka işler de yaptım. Bazen sorgulamadığınız ve kontrolünüz dışında kalan şeyler olur. Siz üzerinize düşeni yapıyorsunuz ama zamanın akışına bırakmanız gerekiyor. Ödül kazanmamak, insanların çalışmalarımı tanımadığı veya takdir etmediği anlamına gelmiyor.

Bu enstitüye katılmak çok pahalıdır. O zamanlar oraya gidecek param yoktu. Ve öğrenmenin belirli bir yaşı olmadığını hissediyorum. İstediğiniz her şeyi ve istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. Üstelik çalışıyordum ve buna zamanım yoktu. Her zaman sette öğrendim, dolayısıyla aldığım bir tür resmi olmayan eğitimdi. Kelimenin tam anlamıyla her şeyi sette öğrendim, dolayısıyla hiçbir zaman eğitimli bir teknik eğitim olmadı. Bombay'da iki haftalık yoğun bir kurstu ve zamanım olduğundan kursa katıldım. Tamamen dürüst olmak gerekirse deneyim harikaydı.