Sunil Lahri: Alia, Sita’yı beş yıl önce oynasaydı daha iyi oynayabilirdi

şermin

Member
Ramanand Sagar’ın popüler TV programı Ramayan’dan halk arasında Lakshman olarak bilinen Sunil Lahri, gösteri televizyona geri dönmeye hazırlanırken küçük ekrana geri dönecek. Sunil, 1987 şovunda Ram’ı oynayan Arun Govil ve Sita’yı oynayan Deepika Chikhalia ile birlikte rol aldı. Dizi ayrıca Hanuman’ı oynayan merhum Dara Singh ve Raavan rolünü oynayan merhum Arvind Trivedi’den de güçlü performanslar aldı.

Sunil Lahri, Lakshman rolünü yeniden canlandırırken, Ramayan televizyona geri dönecek.

Sunil şimdi ayrıca Ramayan’daki Ram ve Lakshman tasvirini yakın tarihli Adipurush yayınındaki tasvirle karşılaştırdı. Om Raut filmini beğenmedi ve Nitesh Tiwari dahil destanla ilgili başka bir film veya şov yapmak isteyen herkese bir tavsiyesi var. Ayrıca Okuyun: Mahabharat Aktris Girija Shankar, Adipurush hakkında: “Bu Tapori dilini kullanmaya gerek yok, daha iyisini yapabilirlerdi.”

Hindustan Times’a verdiği bir röportajda Sunil Lahri, Ramayan’ın dönüşünden ve izleyicisinin hangi kuşaktan olursa olsun nasıl hep yeşil ve anlamlı kalacağından bahsetti. Ayrıca 80’lerde şov için çekim deneyimlerini paylaştı. alıntılar:

Ramayan’ın televizyona dönmesine nasıl tepkiler veriyorsunuz?

Ramayana her zaman evlerimizde zaman zaman okunmuştur. Bu hayatımızın bir parçası. Tek fark, artık küçük ekranda oynamasıdır.

Ramazan deyince aklınıza hangi anılar geliyor?

Küçük ekranda Ramayan oynatıldığında, kilitlenme benzeri bir durum olduğunu hatırlıyorum. Gösteri için insanlar büyük kalabalıklar halinde televizyonların önünde toplanırdı ve program durma noktasına gelirdi. Tecrit sırasında yayınlandığında, insanlar ona ilk kez olduğu kadar sevgi ve saygıyla baktı. Gösteriyi her kuşaktan insan izledi.

Mitolojik bir şov için çekim yapmak diğer projelerde çalışmaktan nasıl farklıydı?

O zamandan beri ağır kostümler de olduğu için tamamen farklıydı. Takılar o kadar rahat değildi ve mukutlar (şapkalar) eskiden dardı ve bazen derimize saplanırdı. Mukutumun o kadar sıkı olduğunu hatırlıyorum ki alnımda saatlerce iz bıraktı. Ayrıca klima yoktu ve sıcak havada çekim yapmak zorunda kaldık. Kostümlerin içinde terlerdik, terler sırtımızdan aşağı akardı ama bunu asla yüzümüze yansıtmazdık. Ayrıca o dönemdeki kayıtlar çok uzundu ve karmaşık sözcüklerden oluşan uzun diyaloglar vardı. Diyalog sunumum üzerinde çalışabilmek için sahnelerimi çok önceden sorardım. Bu konuda hiç yanlış gidemezsin.

Ramayan üzerinde çalışmak hayatınızı, yaşam tarzınızı veya alışkanlıklarınızı kalıcı olarak değiştirdi mi?

Ramayan ilişkiler hakkında ve dizide çalıştıktan sonra kesinlikle ilişkilerimi geliştirdi.

Adipurush’ta Vibhishan’ı oynayan Siddhant Karnick geçenlerde tanrılarımızı süper kahramanlardan daha havalı göstermemiz gerektiğini söyledi. Bundan ne anlam çıkarıyorsun?

Bu[film]hakkında neyi bu kadar havalı bulduğunu bilmiyorum. Bence onun havalı tanımı farklı. Manoj Muntashir, Hanuman ji’nin bir tanrı değil, bir adanan olduğunu söyledi. Bizim için Hanuman Tanrı’dır, tapınaklarda tapılan tek bhakttır (adanmış).

Adipuruş’ta Sunny Singh’in canlandırdığı Lakshman rolü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aslında, karakterlerin hiçbiri çok iyi tanımlanmadı. Lakshman (Sunny Singh) ve Raghava’nın (Prabhas) yüz ifadeleri neredeyse benzerdi. Ramayana’da Ram ve Lakshman çok farklı kişiliklere sahiptir. Ram buzken, Lakshman ateşti. Ramayan’da da çok net bir şekilde gösterildi. İkisi arasında tek bir keskin fark vardı. Neredeyse tüm karakterler burada tanımsız görünüyordu.

Ramayan, destanın en iyi versiyonu olmaya devam ediyor, ancak yeni versiyonlar ortaya çıkmaya devam edecek. Tekrar yapmak isteyenlere ne tavsiye edersiniz?

Tabanı değiştirmemelisiniz. Ramayana ile uğraşmak terbiyeli ve saygılı olmalıdır. Yeni bir sürüm oluşturulurken denenemez. Dil, karakterlerin tasviri ve sahneler destana uygun olmalıdır. Karakterler açıkça tanımlanmalıdır. Gösterimiz Ramayana’nın özüne sadıktı ve her dinden, yaştan ve demografiden insan onunla bağlantılıydı ve onu beğendi.

Şimdi Nitesh Tiwari, Alia Bhatt ve Ranbir Kapoor ile Ramayana yapmaya hazırlanıyor. Oyuncu seçimi konusunda kendinize güveniyor musunuz?

İkisi de çok iyi oyuncular ve bence konunun hakkını veriyorlar. Ranbir, Ram rolü için çok iyi bir seçim ve iyi bir performans sergileyebilir. Alia da yetenekli ama bence Alia Sita rolünü beş yıl önce üstlenseydi karakteri daha iyi canlandırırdı. Bu benim kişisel görüşüm. Alia’nın son birkaç yılda değiştiğini hissediyorum. Şimdi Sita olarak görüneceğine ne kadar ikna edici olduğundan emin değilim.

Ramayan, 3 Temmuz’dan itibaren Shemaroo TV’de tekrar yayınlanacak.