Udaan'ın tanınmış IPS memuru Kavita Chaudhary kalp krizinden öldü

şermin

Member
1989 yapımı Udaan dizisindeki Kalyani Singh rolüyle hala hatırlanan Kavita Chaudhary (Instagram hesabına göre gerçek adı Kaveta Chaudhry) hayatını kaybetti. Usta oyuncunun ölümü, The Indian Express'e verdiği röportajda yeğeni tarafından doğrulandı. 67 yaşındaki Kavita, Perşembe akşamı Amritsar'da kalp krizinden öldü. Cenaze töreninin Cuma günü yapıldığı bildirildi. Ayrıca şunu okuyun: Siddhaanth Surryavanshi ölür; Arkadaşları stres altında olduğunu söylüyor

Kavita Chaudhary öldü. Satish Kaushik'in de rol aldığı Udaan'da Kalyani Singh olarak görüldü.
Kavita Chaudhary perşembe günü hayatını kaybetti

Kavita'nın yeğeni Ajay Sayal portala şunları söyledi: “Perşembe günü saat 20.30'da kalp krizinden öldü. Tedavi gördüğü Amritsar'daki Parvati Devi Hastanesi'nde son nefesini verdi.”

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

The Indian Express'e konuşan aktör Anang Desai ayrıca şunları söyledi: “Bu sabah Kavita'nın artık olmadığını öğrendim. Dün gece öldü. Çok üzücü. Ulusal Drama Okulu'ndaki meslektaşımızdı. Eğitimimiz sırasında üç yıl boyunca NSD'de birlikte çalıştık. Kavita, ben, Satish Kaushik, Anupam (Kher) ve Govind Namdev aynı gruptaydık.”

Kaveta Chaudhry kanserle mücadele etti

India Today'de yer alan habere göre Kavita Chaudhary'nin yakın arkadaşı Suchitra Verma, oyuncunun yıllardır kanserle mücadele ettiğini ve bir yıl önce kemoterapi gördüğü son görüşmelerinde gözle görülür şekilde acı çektiğini açıkladı. “Onu kaybettiğim ve onu hiç tanıma fırsatı bulamadığım için üzülüyorum. Durumunun aniden bu kadar kötüleşeceğini hiç düşünmemiştim” dedi Suchitra.

Aktris Anang Desai de The Indian Express'e şunları söyledi: “Birkaç yıl önce kansere yakalandı, ondan sonra da tanıştık ama o bunu gizli tutmak istedi bu yüzden bu konuda hiç konuşmadık.” Aslen Amritsar'lıydı ve orada öldü. Yaklaşık on beş gün önce Mumbai'deyken onunla konuştum, kendini iyi hissetmiyordu. Kavita'nın yeğeni bu sabah bana onun ölüm haberini verdi.”

“Çalışmaları sayısız kadına ilham verdi”

Suchitra ayrıca Instagram'da merhum oyuncuya içten bir saygı duruşunda bulundu ve kendisinin ve Kavita Chaudhary'nin bir fotoğrafının yanına şunları yazdı: “Bu haberi hepinizle paylaşırken kalbim ağır. Dün gece bir güç, ilham ve zarafet ışığını kaybettik.” – Kavita. 70'li ve 80'li yıllarda büyüyenler için o, DD'deki Udaan dizisinin ve ikonik 'Surf' reklamının yüzüydü ama benim için bundan çok daha fazlasıydı.” X ve Instagram'daki hayranlar da eski reklamları şununla paylaştı: geç aktör.

Suchitra ayrıca Instagram'da şunları yazdı: “O sadece kadınların güçlendirilmesinin bir sembolü değildi; bunu yaşadı ve yaşadı. Çalışmaları, özellikle Hindistan Polis Gücü'ndeki sayısız kadına hayallerinin peşinden gitme konusunda ilham verdi. Onun güçlenme mirası gelecek nesiller için yankı bulmaya devam edecek.”