Vahbiz Dorabjee vücut utandırma üzerine: Bunu annemle de yaşadım, bu yüzden bu konuya çok duyarlıyım

şermin

Member
Vahbiz Dorabjee kısa süre önce sosyal medyayı kullanarak onu bir Barbie Habersu yayınladığı için trolleyen insanları eleştirdi. Bunu güçlü bir kadının kendi adına tavır alması olarak görseniz de, aktris bundan daha fazlası olduğunu iddia ediyor. “Bu konu çok kişisel olduğu için son derece hassasım. Annemle kendi evimde büyümeyi deneyimledim” diyor.

Vahbiz Dorabjee, Pyaar Ki Yeh Ek Kahani gibi şovlarla tanınır.

Aktris, annesinin çektiği çileyi anlatıyor: “O Bayan Pune’du ve çok güzel ve zayıftı. Ama erkek kardeşim ve ben doğduktan sonra kilo almaya başladı ve ondan sonra birçok insanın anneme çelme taktığını gördüm. ağladığını gördüm Baskı altındaydı ve fikrini söyleyemiyordu.”

Bununla birlikte, Dorabjee kilo alımına yol açan sağlık sorunları geliştirdiğinde, o da trollüğün kurbanı oldu, ancak olayların olmasına izin vermemeyi seçti. Bunun yerine, geri vermeyi ve düşüncelerini dile getirmeyi öğrendi. “Bu gücü anneme bakmaktan aldım. Fikrini ifade edemese de, bunun için bir platformum var ve yapacağım” diye ısrar ediyor, her zaman bu kadar güçlü olmadığını ve bu tür sert yorumların onu derinden etkilediğini itiraf ediyor.

37 yaşındaki oyuncu, “Kariyerime başladığımda oldukça zayıftım. Ancak bazı sağlık sorunları nedeniyle biraz kilo almaya başladım ve çok fazla eleştiri aldım. Bu aşama çok zordu. Güvenim yıkıldı. Yıkıldım, ağladım ve “Ne için bu bedeli ödüyorum?” diye düşündüm ama devam ettikçe beni kırılmaz yaptı. Kendimle hesaplaşmam ve kendimi kabul etmem çok yıllarımı aldı. Kilo vermenin kolay olmayacağı gerçeğini kabullendim ve sonunda vücudumla ilgili algım değişmeye başladı. Kendime saygı duymaya başladığımda çevremdeki herkes de bana saygı duymaya başladı.”

Bugün oyuncu mutlu ve buna karşı tavır aldığı için bunların hiçbirinin onu rahatsız etmediğini söylüyor. “Trolleme biraz hafifledi. Beni tanıyan veya beni takip eden insanlar kendi halimde çok rahat olduğumu biliyorlar ve görünüşüm hakkında sorgulanıp trollenirlerse tavır alacaklar” diye açıklıyor ve birkaç kadının kendisine nasıl mesaj attığını paylaşıyor. paylaşımlarını gördükten sonra bana deneyimlerini anlatmamı istiyor.

“Bu sadece oyuncularla ilgili değil. Tombul olma eğiliminde olan herhangi bir kadın bunu yaşar. Bu yüzden sosyal medyamda bunun hakkında yazdığımda, birkaç kadın bana mesaj atarak her gün bununla nasıl başa çıktıklarını anlatıyor. Bazılarına kendileri için bir tavır almaları için güven verebilirsem mutlu olurum,” diye bitiriyor.

• YAZAR HAKKINDA

Delhi merkezli Syeda Eba Fatima, günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT City için Bollywood, TV, OTT ve müzik hakkında yazıyor. …ayrıntılı olarak görün