Wamiqa Gabbi, Bombay’a taşındıktan sonra kendini o kadar güvensiz hissetti ki, işi bırakmaya karar verdi.

şermin

Member
Hindustan Times’a verdiği özel röportajda Wamiqa Gabbi, Bombay’a taşındıktan sonra kendisini gerçekten depresyonda hissettiği zamanı hatırlıyor. Wamiqa yakın zamanda Jubilee’de görüldü ve şu anda Vishal Bhardwaj’ın Agatha Christie’nin Sony LIV Orijinal Charlie Chopra The Mystry of the Solang Valley adlı romanından uyarladığı uyarlamanın başrolünde yer alıyor. (Ayrıca Okuyun: Khufiya Fragmanı: Tabu, Vishal Bharadwaj’ın casus gerilim filminde bir RAW ajanıdır. Saygınlık)

Wamiqa Gabbi yeni röportajında kariyerinden bahsediyor.(HT_PRINT)

Wamiqa, Mumbai’ye yeni taşındığı zamanı hatırladı: “Bombay sizi gerçekten güvensiz hale getirebilir. Hangi meslek olursa olsun, özellikle de Bombay’da yalnız yaşıyorsanız. Her ne kadar ailemin tam desteğini almış olsam da ve her zaman da öyle olmuş olsa da, geldiğimde burada yalnızdım. Bombay bana bu duyguyu verdi.”

Wamiqa oyuncu olarak kendini güvensiz hissettiğinde

Anne ve babasının Mumbai gibi bir şehirde kendi yolunu çizmesine izin verdiğini ve ebeveynleri sayesinde şehirde kendi yolculuğunu yapabildiğini ekledi. Ancak şehre geldiğinde hayalleri olmasına rağmen gerçeklik kontrolü çok azdı. “Sonunun Bombay’a geleceğini ve Bombay’ın onun varlığıyla gelişeceğini düşünen, hayalleri olan bu küçük kız. Chandigarh’dayken bu balonu yaşadım ve çok geçmeden o balon patladı. Dünyanın benim etrafımda dönmediğini anladım. Sürekli reddediliyordum. Bunun onların hatası olduğunu söylemeyeceğim, ayrıca kendim veya zanaatım üzerinde de çalışmadım. Bu sekiz ya da dokuz yılda güvenimi kaybettim. Güvenim paramparça oldu, Jitna kendine güveniyor, Chandigarh, reddedilmeler yüzünden yeterince emin değildim, Yaha aak ho gai (Chandigarh’a güvendiğim kadar reddetmeler de beni kendime güvendirdi). Ben şımarık biriydim ve ailemdeki tek kızdım ve Mumbai bana o gerçeklik kontrolünü verdi.

Wamiqa oyunculuğu bırakmayı düşündü

Wamiqa o sırada kendini depresyonda hissettiğini ve kendinden şüphe ettiğini hatırladı. “Bu zamanlarda kendimi çok depresyonda hissettiğimi, kendimden ve sanatımdan şüphe ettiğimi hatırlıyorum. Kendimi başkalarıyla ve onların yolculuklarıyla karşılaştırdım ve her zaman başka biri olmayı istedim. Şu anda korku, huzursuzluk hissettim…huzursuz değil. İşimden memnun değildim. Bitirdiğimi ve artık oyuncu olmak istemediğimi düşündüm. Sadece biraz para biriktirip kendimi keşfetmek için dünyayı dolaşmak istedim.” Netflix orijinal dizisi “Midnight’s Children”ın seçmelerine katılma şansını bu sıralarda yakaladı.

“Aldığımda ‘Kimse beni almayacak’ diye düşündüm ama oyuncu seçimi sahnesi ve bunun böyle bir şey yapmak için son şansım olduğu fikri hoşuma gitti. Şöyle düşündüm: “Her neyse, yeni bir kariyere başlayacağım, deneyebilirim, bu bir proje için asla yapmayacağım bir şey.” Az önce seçmelere katıldım ve kısa listeye alındım. . O zaman bile, birçok kez kısa listeye alındıktan sonra reddedildiğimden emin değildim.” Kısa listeye alındıktan sonra, tamamı ücretli bir Atul Mongia atölyesine katıldığını ve bundan bir öğrenme deneyimi olarak keyif aldığını ekledi.

Oyunculuğa yeniden aşık oluyorum

“Bu üç gün bakış açımı değiştirdi ve oyunculuğa yeniden aşık olmamı sağladı. Sanki bir pencere açıldı ve her şey anlam kazandı. O zamandan beri sadece kendim ve sanatım üzerinde çalıştım. Artık kariyerimin hayatımın bir parçası olacağını da biliyorum; bu benim hayatım değil. Tutkulu olacağım o kadar çok şey var ki.” Pişmanlık duymadığını ve olayların tam da olması gerektiği gibi gerçekleştiğine inandığını ekledi.

Wamiqa, babasının ona her zaman özgürlük verdiğini ve bunu hayatının bir parçası haline getirdiğini, “Bana hiçbir zaman bu özgürlüğün verildiğini hissettirmedi. Ben hep böyle hissettim.”

Charlie Chopra Solang Vadisi’nin Sırrı

Görevi Charlie Chopra’dan devralmaktan bahseden Wamiqa, özellikle üç projede birlikte çalıştıkları için Vishal’in kendisiyle çalışmayacağından emin olduğunu söyledi. “Benimle çalışmayacağını düşündüm. Birlikte üç proje yaptık, ab ho gaya hoga na unka (artık benimle işinin bitmesi gerekiyor). Dördüncü kez benimle çalışmak istemesine çok sevindim. Böyle bir serinin parçası olduğum için şanslıyım. Buna hiç inanamadım. Çok bunaltıcı. Polisiye Romanların Kraliçesi (Agatha Christie) ve Uyarlamalar Kralı’nın (Vishal Bhardwaj) ilişkilendirildiği böyle bir şeyin parçası olacağımı hiç düşünmezdim.”

Charlie Chopra’ya iki aylık hazırlık

Wamiqa ayrıca Charlie Chopra rolüne iki ay boyunca hazırlandığını da açıkladı. “Vishal efendimin bir şartı vardı ve bana ‘Çekimlere başlamadan en az iki ay önce başka bir şey yapmanı istemiyorum’ dedi ve ben de elbette yönetimime o zamanı gösteriye ayıracağımı söyledim. O zamanlar çok meşguldüm. Bu şartı yerine getirmesine sevindim. Bunu yapacak zamanım olduğu için çok mutluydum. Sadece okumalar yaptım, dedektiflerle Zoom görüşmeleri yaptım ve dedektiflerin Haberlarını izledim. Charlie Chopra’yı keşfederken çok eğlendim. Bir karakterle empati kurduğunuzda, bu yeni bir arkadaş edinmek gibidir.” Karakterleri bu şekilde anlamanın, arkadaşlarını ve hatta “ailesi, arkadaşları ve partnerimle olan ilişkilerini” daha iyi anlamasına yardımcı olduğunu ekledi. Artık karakterleri daha iyi anlıyorum. , Annemi babamı ve arkadaşlarımı daha iyi anlayabiliyorum ve ilişkilerim gelişti.

Wamiqa’nın kariyerinin kilometre taşları

Kariyerinin önemli dönüm noktaları sorulduğunda Wamiqa, Malayalam’daki ilk çıkışını zirvede Godha olarak adlandırdı. Graham ve Jubilee de aynı şeyi yapıyor. “Godha çok büyük bir başarıydı ve Tovino Thomas’la çalışmaya başladım. Pehlivan rolüne hazırlandım ve güreş öğrendim. Daha çok bir dramdı. Yönetmen Basil Joseph ile çalışırken harika zaman geçirdik. İnsanların bana güvenmesi çok zor. Geçenlerde Colaba’daydım ve bir grup Malaylı çocuk bana “Aditi Singh?” diye sordu. Godha’da Aditi’yi oynadım ve bu grup benimle tanıştığı için çok heyecanlıydı. Bana çok fazla sevgi verdiler.”

Asla iş konusunda umutsuz değilim

Uzun yıllar sektörde iş bulmaya çalışan ve başarısız olan bir yabancı olarak iş ararken cinsel tacize mi maruz kaldı? “Kadınlar olarak tüm bunlarla her gün karşılaşıyoruz. Küçük şeylerden büyük şeylere kadar hayatımızın bir parçası haline geldi ve birinin fiziksel bir şeyle karşı karşıya kalması bambaşka bir şey. Cinsel taciz veya taciz çizgiyi aşıyor. Ancak tüm kadınlar bu sınırın hemen öncesindeki her şeyle yüzleşir. Sadece sana bir kız, bir kadın olduğunu hissettiren basit şeyler. Bu sektörde başıma özel bir şey gelmedi. Beni rahatsız eden hiç kimseyle karşılaşmadığım için mutlu ve minnettarım. Aslında hayatım boyunca hiç çaresiz hissetmedim ve bu ailem sayesinde oldu. Rahat bir atmosfer sağladılar, bu yüzden asla iş konusunda çaresiz kalmadım. Eğer paraya ihtiyacım olursa babamın yanımda olacağını her zaman biliyordum; zengin olduğumuzdan değil. Oldukça orta sınıf bir aileden geliyorum. Böylece bana, hayatta kalmak için paraya ihtiyacım olduğu ve her ne şekilde olursa olsun bir an önce iş bulmam gerektiği hissini yaşatmasınlar. Bana asla böyle hissettirmedin. Hiçbir zaman çaresiz olan biriyle tanışmadım.”

• YAZAR HAKKINDA

Sweta Kaushal’ın Bollywood ve bölgesel filmler, televizyon programları, ulusal güncel olaylar ve sosyal konular hakkında habercilik konusunda 13 yıllık deneyimi var. …Ayrıntılı olarak görün