Yeh koi aam baat nahi: En sevdikleri mango türü hakkında aktörler

şermin

Member
Bugün Mango Günü ve mangoları kim sevmez! Bu nedenle, birkaç oyuncudan piyasada bulunan yüzlerce tür arasından en sevdiklerini bizimle paylaşmalarını istiyoruz. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Ashnoor Kaur kendine mango kızı diyor

Ashnoor Kaur

Çocukluğumdan beri favorim Alphonso’dur. Annemin bunlardan kutularca eve getirdiğini hatırlıyorum ve doğum günüm olduğu için değil mango mevsimi olduğu için Mayıs’ı bekliyordum. Ancak büyüdükçe ne kadar kalorisi olduğunu anlıyor ve dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yüzden çok kontrol etmem gerekiyor ama Mango her zaman benim sonsuz aşkım olacak.

Şama Sikandar

Alphonso’nun tadı dünyadaki diğer mangolara benzemediği için favorim Alphonso. Boşuna mangoların kralı denmiyor. Dasheri Aam’ı da severim. Onunla çok güzel çocukluk anılarım var. Fışkırttık ve taze sıkılmış mangonun tadını yuttuk ve tüm ağızlarımız sarardı ve ellerimiz kirlendi, ama bir Dasheri Aam yemenin keyfi başka bir şeydi. Bu sadelik çok sevindiriciydi. Doğaya çok yakın. Artık hepimiz derli toplu ve düzenliyiz ama bazen hala mangoları sıkıp yemeyi seviyorum.

Yasemin Bhasin

Ben bir mango aşığıyım ve mango mevsimini sabırsızlıkla bekliyorum. İlk mangolar geldiğinde onları aldığımdan emin oluyorum ve bir günde kaç tane mango yediğim umurumda değil. 4-6 mangoyu rahatlıkla yiyebilirim ve konu mango olunca diyet diye bir şey yok. Onları doğrayıp yemeyi seviyorum ama aynı zamanda mangolu milkshake’leri, lassi’leri ve smoothie’leri seviyorum ve hatta onları proteinime ekliyorum. Mango yemek için öğle veya akşam yemeğimi atlayabilirim. Mangolar ayrıca biraz ısı yayarlar, bu yüzden yüzümde birkaç çıban çıktığında bol su içmeye özen gösteririm. Ama bu beni mango yemekten alıkoyamaz. Benim favorim Alphonso mangoları.

Sheena Bajaj

Sezon başlar başlamaz sebze pazarına gidip bol bol mango alıyoruz. Benim evimde bile Aam Puri’yi kutluyoruz ve her gece Aamras’ı kutlamak için bir ritüelimiz var. Mango ulusal bir meyvedir ve Mumbai’de, Delhi’de veya Hindistan’ın herhangi bir yerinde olsam herkes onu sever ve favorim Langda’dır.

Sudhanshu pandey

Mangoyu seviyorum çünkü çocukluğumdan beri beni gerçekten heyecanlandıran tek meyve mangodur. Babam onları hep toptan alırdı. Tüm çocukluğum langda denen mangolarla büyüdüm. En iyi mangolardan biridir ve tadı en iyisidir. Kokusu bir kilometre öteden duyulabilir. Mango benim için Langda Aam demek.

Madalsa Sharma Chakraborty

Belirli bir meyveyi neden seversiniz sorusunun cevabı yoktur. Ama mango elbette özel bir şey. O, meyvelerin kralı olarak taçlandırılır. Benim favorim Langda’dır. Hem vanilyalı dondurmayla hem de milkshake ile seviyorum.

Sneha Jain

Bu lezzetli meyve herkesin gönlünde ayrı bir yere sahiptir ve hatta milli meyvemizdir. Şahsen ben büyük bir gurme değilim. Mangoları severim ve favorim langda. Ancak ailem onlar için daha çılgın. Kendimi desteklemek için herhangi bir katı diyet uygulamıyorum. Ama canım ne zaman biraz mango yemek istese, onlardan zevk alıyorum. Mangoların doğal lezzetini sevdiğim için onları çiğ yemeyi veya aamraların tadını çıkarmayı tercih ederim. Eşsiz tadı değiştirdikleri için smoothie’ler veya shake’ler bana göre değil. Çocukluğumuzda evimize gelen mangolar altı kardeşimiz arasında eğlenceli bir yarışmaya dönüştü. Mango guthli (tohumlar) için hevesle savaştık ve annemiz hakemlik yaptı ve onları birer birer aramızda adil bir şekilde bölüştürdü. Bazen sadece mangoların lezizliğinin tadını çıkarmak için öğle yemeğimi atlıyorum. Sıcak bir yaz gününde olgun, sulu bir mangoyu ısırmanın verdiği saf keyif gibisi yoktur. Güzel anılardı bunlar.

Mitaali Nag

Mumbai’de olduğumuz için evimizde alphonso veya hapus yeriz. Mumbai’deki en yaygın mango çeşididir. Ve onu seviyorum. Bununla birlikte, çocukken banganapalli mangoları yemeye dair çok güzel anılarım var. Mumbai’de yaygın olarak bulunmadıkları için annem hala onları Nagpur’dan bana gönderiyor. Ve hiçbir şey Banganapalli mangolarına duyduğum sevgiyi yenemez, çünkü tatlı tatlarının yanı sıra onlarla ilgili tatlı anıları da vardır.

Karan Zımba

Alphanso’yu seviyorum. Tatlı ve lezzetli. En önemlisi, hepimizin dört gözle beklediği tek mango olduğunu düşünüyorum.

Karanvir Bohra

Mayıs ve Haziran aylarında diyetim karışabilir. Kelimenin tam anlamıyla mango için can atıyorum. İlk tercihim Alphonso, ben ona Haafus demeyi seviyorum. Her çeşidi severim ama Alphanso zirvede olmak zorunda. Günde yaklaşık 6-7 mango yerim. Poori Poori Petti Khatam Hojaati Hai. Hatta arkadaşlarıma mango gönderdiğim bir çiftlik evim bile var.

Jay Bhanushali

Alphonso’yu severim. Hatırlıyorum da orta sınıf bir aileden gelen bir çocuk olarak mango keyfi yapmak için yaz aylarını beklerdik. O zamanlar pahalıydı. Biraz mango keyfi yapmak eğlenceliydi çünkü o zamanlar ailem bunu karşılayabiliyordu. Bu yüzden mango ya da aam raas yediğimizde hep delirirdik.

saumya tandon

mangoları severim Farklı eyaletlerde yaşadım ve her eyaletin kendi mango türü var. Madhya Pradesh’teyken langda, dasheri aam, chausa idi. Delhi’ye geldiğimde farklıydı ve Mumbai’de Alphonso’ydu. Çocukken emdiğimiz küçük mangolarımız olduğunu hatırlıyorum. Annem bir gecede neredeyse 25 mango ıslattı ve biz bütün gün onları yedik. Delhi’de benim için Dasheri Aam’dı. Ailem Langda’yı sever. Mumbai’de benim için Alphonso’ydu. Ben bir mango kızıyım.

aamir ali

Benim favorim her zaman Alphonso olmuştur ve ona sahip olmak için tüm yıl boyunca yazları beklerim. Onunla ilgili her şeyi seviyorum – tadından kokusuna. Çok özel bir tadı vardır.

• YAZAR HAKKINDA

Delhi merkezli Sugandha Rawal bir film fanatiği ve günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT City için Bollywood, Hollywood, TV, OTT ve müzik hakkında yazıyor. …ayrıntılı olarak görün

• YAZAR HAKKINDA

Delhi merkezli Syeda Eba Fatima, günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT City için Bollywood, TV, OTT ve müzik hakkında yazıyor. …ayrıntılı olarak görün