Yeni anne Pankhuri Awasthy, insanları emzirme damgasını bırakmaya çağırıyor: Annelik yolculuğunun en önemli kısmı bu

şermin

Member
Pankhuri Awasthy’nin ikiz doğurmasının üzerinden bir aydan az zaman geçti ve şimdiden her gün yeni bir şeyler öğreniyor. Ancak kafasını karıştıran şey, emzirmeye iliştirilen damgalama ve yeni annelerin karşılaştığı baskılardır.

Pankhuri Awasthy geçen ay ikiz doğurdu

“Yeni bir anne olarak zaten pek çok şeyle uğraşmak zorundasın çünkü birdenbire yeni bir dünyaya giriyorsun ve emzirmek, annelik yolculuğunun en önemli parçası. Biz toplum olarak pek çok şeye karşı daha hoşgörülü hale geldik ve emzirmenin de farklı olması gerektiğini düşünmüyorum” diye onaylıyor oyuncu.

Diğer birçok ünlü anne gibi, Awasthy de bir kadının çocuğunu toplum önünde mi yoksa özel olarak mı büyütmeyi seçmesinin kişisel bir tercih olması gerektiğini vurguluyor.

“Eğer rahatsanız (toplum içinde besleniyorsanız) kimse itiraz etmesin. Kadınlara beslenmek için içeri girmeleri veya duvarın yanında durmaları söylenirdi. Ama seyahat ettiğinizde ne yaparsınız? Çocuğun sütünü keser misiniz?” diye soruyor 32 yaşındaki.

Çevresinden hiç bu kadar damgalanmayla karşılaşmamış olsa da, arkadaşlarının hayatı boyunca bu normlara uyduğunu gördüğünü itiraf ediyor.

“Yeni anladım. İki çocuğa bakmak bir meydan okumadır. Aynı anda uyanmalarını veya acıkmalarını bekleyemezsiniz. Bu konuda ne yapacağımı kesinlikle anlamakta zorlanıyorum. Ailem ve kocam (Gautam Rode; oyuncu) yanımda olduğu için mutluyum. Aniden yeni bir dünya hakim olur ve birçok şey sizi bunalır. Ve sonra tüm damgalamayı eklemek için,” diye devam ediyor, “Bununla uğraşan insanlarla birlikte oldum. Şimdi umarım insanlar, ebeveynlikle yüzleşmenin ne kadar ezici olduğunu ve emzirmeyle ilgili gereksiz fikirler üretmediğini anlıyor.”

Yeni annelerin karşılaştığı zorluklar üzerine şunları vurguluyor: “Anneler, çocuklarını emziremedikleri için kendilerini suçlu hissettikleri için çok fazla damgalanıyor.” Bunun bir zararı yok, çünkü onun vücudunda birçok değişiklik yaşıyorsunuz. ”

Ek olarak, Awasthy, insanlar emzirmeye cinsel bir çağrışım yüklediklerinde pişmanlık duyuyor. “Bunu son derece garip buluyorum. Hepimiz aynı şekilde yetiştirildik. Onlar da yaptı. Böyle düşünmek bile aptalca. Emzirmeyi ve doğumu çevreleyen tüm damgaları kaldırmak önemlidir” diye bitiriyor.

• YAZAR HAKKINDA

Delhi merkezli Sugandha Rawal bir film fanatiği ve günlük eğlence ve yaşam tarzı eki HT City için Bollywood, Hollywood, TV, OTT ve müzik hakkında yazıyor. …ayrıntılı olarak görün